Євгеній ХОЛОД: немає нічого важливішого, ніж піклування про дітей і людей похилого віку

e-mail Друк PDF

12 лютого у м. Глобиному перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод провів виїзну нараду стосовно відновлення роботи районного Будинку для ветеранів, престарілих та одиноких мешканців. У її роботі взяли участь голова райдержадміністрації Василь Вакуленко, заступник голови районної ради Валерій Іванченко, міський голова Станіслав Джусь, голова районної ради ветеранів Іван Мошляк, керівники відповідних міських та районних служб, представники ради ветеранів, засобів масової інформації.

Задля досягнення поставленої мети вже відремонтовано відповідне приміщення, налагоджено опалення, розроблено Положення, Статут громадської організації “Соціальна турбота”, проте залишається відкритим головне питання – хто і за чий рахунок буде його утримувати і фінансувати.

Глобинський міський голова Станіслав Джусь надав чіткі роз'яснення, що на сьогоднішній день об'єднана територіальна громада взяла на себе фінансування пільгового перевезення населення (340 тис. грн), забезпечення харчування дітей в школі (600 тис. грн), утримання дитячих позашкільних закладів (школа мистецтв — 1 млн 268 тис. грн), співфінансування Територіального центру (998 тис. грн). Відтак, співфінансувати Будинок престарілих міська рада зможе лише у другому півріччі, за умови затвердження відповідної Програми та перевиконання бюджету, іншого шляху немає.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Замогильна наголосила, що в районі діє Програма соціального захисту одиноких непрацездатних громадян похилого віку, безхатченків, є два будинки ветеранів у Святилівці та Манжелії, на які витрачається щорічно з районного бюджету майже 1 млн. грн, але втручатися в діяльність громадської організації немає можливості.

Перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод зазначив, що завдання влади працювати для людей і немає нічого важливішого ніж піклування про дітей і людей похилого віку, бо вони беззахисні. У вирішенні даного питання потрібен системний підхід, не можна надіятися тільки на спонсорську допомогу, сьогодні вона є, а завтра ні, і куди потім дівати підопічних будинку престарілих. Запропонував знайти авторитетну, ініціативну людину, яка б очолила громадську організацію, могла залучати спонсорські кошти і акумулювати їх на рахунку організації, а міській владі розглянути дане питання на засіданні профільної депутатської комісії і розробити відповідну програму. Зі свого боку пообіцяв посприяти конструктивному розгляду цього питання у Департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та виділенню коштів з обласного бюджету.