Легальна зарплата – не репресіями, а переконаннями

e-mail Друк PDF

Полтавщина – на останньому місці серед регіонів за темпами виводу зарплат з "тіні". Таку невтішну статистику оголосив голова облдержадміністрації Валерій Головко, посилаючись на дані, які оголосили під час Ради регіонального розвитку у столиці.

І річ навіть не у статистиці, а у дієвих кроках, які сприятимуть реальному виведенню зарплат на Полтавщині з "тіні".

- Уже є і послаблення податкового тягара, і відміна перевірок. Кроки з боку Президента і уряду у бік співпраці з бізнесом зроблені. Тепер вже черга підприємців до співпраці. Адже не варто забувати – сплата податків з реальних зарплат – це розвиток інфраструктури територій, на якій працює підприємець, а значить і покращення інвестиційного клімату – звернув увагу Валерій Головко.

Тим часом, контролюючі служби нарікають – важко обліковувати працюючих в умовах заборони перевірок бізнесу. Говорять – подекуди інспекторів буквально не пускають на підприємства. З ініціативою виступив голова обласної ради Олександр Біленький.

- Зверніть увагу на технологічні процеси. Як може між екскаватором, який копає глину і цеглиною, яка виходить з печі стояти одна людина? Треба вивчити технологічну послідовність підприємств, і це дасть багато відповідей на питання обліку працюючих, -- сказав голова обласної ради.