У Полтавській області створять обласне об'єднання Конфедерації вільних профспілок України

e-mail Друк PDF

Про це домовились під час зустрічі голова Конфедерації Михайло Волинець, голова обласної ради Олександр Біленький та голова облдержадміністрації Валерій Головко. У зустрічі також взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, депутат обласної ради Олександр Трухін, голова Київського міського об'єднання Конфедерації Петро Тулей.

І вже в березні між представниками влади області та новоствореною організацією підпишуть меморандум про співпрацю. Така практика в Україні вже існує – розповідає голова Конфедерації Михайло Волинець. Щоправда, вона дещо відрізняється від європейських традицій співпраці з профспілками.

-  В Україні укладають тристоронню угоду – влада, профспілки, роботодавці. В Європі  ж сюди долучаються ще і громадські організації. І у Євросоюзі жодне рішення не ухвалюється без погодження з профспілками, – ділиться досвідом Михайло Волинець.

Саме у європейському форматі угоду треба укласти на Полтавщині – вирішили учасники зібрання. Цього потребують нові реалії розвитку країни і бізнесу.

-  Обласна рада, як представницький орган, виражає саме інтереси громади. Тому угода, яку ми підпишемо, буде прямим втіленням європейських практик. І в такому форматі ми і будемо розвивати співпрацю з вільними профспілками – оперативно реагувати на проблеми як працівників, так і роботодавців. Вирішувати їх через постійний діалог, - сказав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Створення організації вільних профспілок вже давно назріло на Полтавщині – переконаний у свою чергу голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.

-         Цей майданчик має стати основою для конструктивного діалогу влади і громадськості. І важливо зрозуміти – ця основа має бути аполітичною. Бо профспілки найперше об'єднують людей, які працюють. І співпраця з ними буде побудована не на якихось політичних закликах, а на вирішенні реальних проблем, - сказав Валерій Головко.

Та найголовніше – вільні профспілки будуть реальним учасником процесу легалізація зарплат і обліку робочих місць на підприємствах – зійшлись на думці учасники зібрання.