Зберуться ще раз, аби детально проаналізувати земельні відносини

e-mail Друк PDF

18 лютого відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, яке за участі першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода і заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Романа Товстого провів її очільник Валерій Капленко.

До розгляду питань порядку денного також долучилися голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном Микола Бондар, член цієї ж комісії Олександр Коваленко, член постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку Микола Первак, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники зацікавлених сторін і громадськості. Перебіг зібрання транслювався онлайн, висвітлювали журналісти.

Основна і емоційна дискусія відбулася у розвиток обговорення інформації про стан державної реєстрації права оренди земельних часток (паїв) сільськогосподарськими підприємствами, наданої Головним територіальним управлінням юстиції у Полтавській області. І якщо стосовно здійснення самої реєстраційної процедури виникло лише декілька уточнень, то загалом до всієї системи забезпечення руху землі і земельних відносин було висловлено безліч гострої критики і скарг.

Відтак, із врахуванням думок і пропозицій Євгенія Холода, Валерія Капленка, Романа Товстого, депутатів обласної ради Володимира Куцовола, Миколи Андрієнка, Володимира Бобиля, Миколи Жука, Олександра Коросташова, Віктора Скочка, Василя Стасовського, Володимира Цибенка, громадських активістів, вирішено систематизувати наявні проблемні запитання і присвятити відповідям на них керівництва Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області окреме засідання постійної комісії, орієнтовно 26 лютого.

Учасники зібрання одностайно схвалили підсумки виконання обласної Програми сільськогосподарської дорадчої діяльності на період до 2015 року, які оприлюднив директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов. Висловилися й за подальше розширення бюджетного співфінансування цієї справи, що уможливить збільшення відповідних іноземних інвестицій, зауважили на потребі урізноманітнення сфери застосування програмних заходів, стимулювання виробництва і реалізації в області власної сільгосппродукції тощо.

У цьому контексті підтримано клопотання щодо виділення коштів з обласного бюджету за програмами підтримки агропромислового комплексу та надання сільським громадам фінансової підтримки на розбудову соціальних об'єктів сільської місцевості і благоустрою територій.

Активно підтримали присутні необхідність збереження структури ДП «Дослідне господарство «Степне» Полтавського району та інших державних агропромислових підприємств області, а також, споріднене по суті, звернення трудового колективу Веселоподільської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН.

Фахівцям, дотичним до даної проблематики, доручено підготувати вмотивовану аргументацію на адресу Центральних органів влади, за логікою якої позиція обласної ради полягатиме у наступному: потребі збереження статус-кво названих держпідприємств; проведенні на них керівних кадрових призначень винятково за погодженням із місцевою владою і трудовими колективами; наданні у разі роздержавлення пріоритетних прав трудовим колективам.

Також, на засіданні постійна комісія підтримала проект рішення обласної ради стосовно погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки, яка знаходиться в користуванні ТОВ «Кременчуцька міська друкарня», концептуально схвалила і вирішила розглянути повторно проект Положення про проведення конкурсного відбору кандидата на заміщення вакантної посади керівника (директора) комунального підприємства, установи, організації спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Полтавської області.