Не лише обговорювати, а оперативно вирішувати проблеми людей

e-mail Друк PDF

19 лютого голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький з робочим візитом відвідав Кобеляцький район. Напередодні Дня Героїв Небесної Сотні взяв участь у мітингу-реквіємі «Ангели Майдану», побував на відкритті  меморіальної дошки  загиблому бійцю Віктору Бабенку,  вшанував пам'ять полеглих захисників із Кобеляк – Дмитра Кота та Юрія Сітяєва.  Олександр Біленький зустрівся із представниками місцевих громад, відвідав навчальні та соціальні заклади.

Також голова обласної ради провів прийом мешканців Кобеляцького району з найпроблемніших питань. Деякі з них вирішували вже під час обговорення.

На особистий прийом до голови обласної ради  місцеві жителі приходили з найрізноманітнішими питаннями. Говорили про додаткове фінансування навчальних закладів, ремонт дороги в селі Дашівка, виділення земельних ділянок та виготовлення технічної документації на них.

 

 

 

Будинок для чорнобильця – спільними зусиллями бюджетів

 

Ігор Карнаух - чорнобилець, ліквідатор аварії на ЧАЕС. На прийом до голови обласної ради прийшов з житловими проблемами.  Говорить, цьогоріч буде 30-та річниця після аварії, а він й донині не може вирішити бодюче питання.

Нас 8 чоловік живе на 35-ти квадратах.  Кожного разу, коли звертаюся до чиновників - відповідь одна і та ж – в держави немає грошей, як тільки нам перечислять – ми вам дамо. По інвалідності стою першим на житло,  але ніяких зрушень нема і коли вони будуть – ніхто не може мені сказати,   - говорить Ігор Карнаух.

150 тисяч гривень – саме така сума потрібна, щоб придбати будинок у місті. Голова обласної ради пропонує – вирішувати питання спільно.

Кошти треба виділяти із трьох бюджетів – міського, районного і обласного.  Відповідні рішення по співфінансуванню тут на місцях треба прийняти до  сесії обласної ради.  Щоб уже під час засідання можна було остаточно вирішити це питання. Ми маємо зробити все від нас залежне, аби до 30-річниці Чорнобильської аварії, людина, яка жертвувала своїм здоров’ям – переїхала у нове житло, - переконаний Олександр Біленький.

 

Історія страшної війни – у світлинах

 

Роботи фотохудожника Костянтина Бобрищева з Кобеляк знають у всьому світі. Вони експонуються  у Німеччині, Швейцарії, Китаї, Чилі. На прийом же до голови митець прийшов з патріотичним проектом-пропозицією.

Так сталося, що минулого року у мене померла дружина. І я з горя поїхав в зону АТО.  Побував у найгарячіших місцях. Зробив близько 3 мільйонів знімків. Коли показав це своїм товаришам, вони одноголосно сказали – треба видавати фотокнигу. Я вже й назву придумав «Війна і мир» - інакше її назвати не можна.  Макет книжки розроблено, залишається її надрукувати. Але сума, яку треба заплатити, для мене неосильна, - каже Костянтин Бобрищев.

Книгу  «Війна і мир» фотохудожник планує розповсюджувати безкоштовно по навчальних закладах. Також примірники хоче передати батькам загиблих учасників АТО з Полтавщини. Голова обласної ради таку ідею підтримує.

Ми будемо шукати алгоритм для того, щоб реалізувати цей проект. Він має велику патріотичну та ідейну цінність. Такі проекти втілюватися обов’язково і ми прикладемо до цього всі зусилля, - сказав Олександр Біленький.

 

Новий розгляд старої справи

 

Майже 9 років тому трагічна і таємнича загибель трьох дівчат у Кобеляках збурила не лише Полтавщину, а й всю Україну.  Весь цей час батьки не полишають спроб дістатися правди і знайти винуватців у загибелі дітей.  Роки кримінальних розслідувань, численні суди, звернення до Президента – і все безрезультатно.

Ми вважаємо, що справа  була сфабрикована. Нам  слідство і суд  каже, що це був нещасний випадок, але ми в це не віримо. У моєї доньки по тілу були численні синці і забої,  пальці поламані.  Тіло однієї дівчини ще й досі не знайшли. Верховний Суд залишає  рішення попередніх судів  в силі. Проходять роки, ми хочемо, щоб винні у вбивстві наших дітей були покарані.  Зараз добиваємося перегляду справи, - зі сльозами на очах говорить мати однієї із загиблих дівчат  Галина Муха.

Голова Полтавської обласної ради повідомив – зініціює звернення до Генпрокуратури України, яке обговорять під час найближчої ж сесії обласної ради.