В Автозаводському районі відбувся мітинг-реквієм та святковий парад

e-mail Друк PDF

Напередодні Дня Перемоги, 5 травня, в Автозаводському районі Кременчука відбувся мітинг пам’яті полеглих на фронтах Великої Вітчизняної війни та справжній парад. Святкового дійства такого масштабу мабуть більше ніде в Україні не проводилося. Організатором традиційної ходи-параду став Автозаводський райвиконком.

В урочистостях взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, керівники Автозаводського району та міста, депутати, учні та студенти, військовослужбовці та пересічні громадяни. Захід розпочався урочистою ходою від церкви у Великій Кохнівці вздовж Полтавського проспекту до пам’ятника «Воїну-визволителю». Перед колоною у кілька тисяч людей військові ліцеїсти несли величезну Георгієвську стрічку із розписами ветеранів.

Мітинг-реквієм біля пам’ятнику «Воїну-визволителю» розпочався з виступу голови Автозаводської районної ради Володимира Коваленка. Поздоровивши ветеранів і всіх мешканців району з 66-річницею Великої Перемоги, він нагадав, що у Автозаводському районі мешкає 5467 ветеранів війни, які на фронтах, у партизанських загонах, підпіллі та в тилу наближали мить Перемоги, подякував їм за мужність та силу духа. Вітальні слова від вдячних нащадків були сказані заступником міського голови Віталієм Малецьким, головою Автозаводської районної Ради ветеранів Олексієм Зубченко, начальником Кременчуцького військового гарнізону Сергієм Шкуратовим, десятикласником однієї з кременчуцьких шкіл.

Зворушливо прозвучали пісні творчих колективів ПК «Нафтохімік» про війну, а особливо - пісню маленького хлопчика, при виконанні якої у всіх на очах навернулися сльози. Талановитого Андрія Зубкіна з пронизливим голосом організатори заходи відшукали у селищі Власівка, і спеціально привезли на мітинг.

Після вручення квітів ветеранам, Хвилини мовчання та військового салюту, до підніжжя пам’ятника «Воїну-визволителю» поклали квіти. Спочатку пам'ять полеглих воїнів вшанували ветерани, потім керівники міста та району разом із депутатами, учнівська молодь та пересічні громадяни.

Святковий парад відкрив БРДМ з державним прапором. За ним, віддаючи військову честь ветеранам, урочисто промарширували колони військового ліцею та особового складу 107-го реактивного артилерійського полку. Після показового виступу спецпідрозділу в/ч 3059 з елементами рукопашного бою, перед ветеранами пройшли пошукові загони загальноосвітніх шкіл району із копіями Бойових прапорів військових частин і з’єднань, бойовий шлях яких вони вивчають, студенти Кременчуцького льотного, медичного коледжу та Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету економіки і права, професійно-технічних училищ району та юних спортсменів з ДЮСШ-2. Мабуть найбільш цікавою була колона Кременчуцького професійного ліцею ім. А.С.Макаренка на чолі із директором закладу, депутатом Автозаводської райради Іваном Максаком. Ветерани та всі глядачі були у захваті від ансамблю юних барабанщиць та Театру Мод навчального закладу, які продемонстрували їм свої таланти.

Особливий інтерес у численних глядачів викликала колона військової та спеціальної техніки: бойові машини реактивної системи залпового вогню «Смерч» з в/ч А1546, нові самоскиди, вантажні та спеціальні автомобілі, виробництва ХК «АвтоКрАЗ», пожежна техніка міського управління МЧС, сучасний автозаправник ЗАТ «Псьол».

На завершення параду віртуозне володіння карабінами показав підрозділ 107-го реактивного артилерійського полку та свою майстерність ветеранам продемонстрував полковий оркестр під керівництвом Олександра Черевка.

Після параду всіх ветеранів гостинно запросили на «солдатський привал», де під «бойові 100 грам» із справжньою солдатською кашею вони згадували свою військову юність та поминали тих, хто загинув, захищаючи нашу Батьківщину, або помер від ран та хвороб після війни.

Святковий парад-хода та мітинг-реквієм традиційно проводиться в Автозаводському районі Кременчука двічі на рік – до Дня Перемоги та до Дня визволення Кременчука від німецько-фашистських загарбників.

Віктор Крук