Олександр Біленький: "Дієві профспілки – це продуктивний діалог з роботодавцями"

e-mail Друк PDF

 

Голова обласної ради Олександр Біленький зустрівся з лідерами Конфедерації вільних профспілок України, представниками конгресу виробничих профспілок США. Гості, голова КВПУ Михайло Волинець та директор програми Центру солідарності Американської федерації праці – Конгресу виробничих профспілок Трістан Масат, відзначили – вільний профспілковий рух відкриває для бізнесу значні перспективи.

- Конфедерація на пряму спілкується з депутатами Європарламенту, світовими інвестиційними організаціями. урядами різних країн Європи. І тут для області відкриваються великі можливості, насамперед, у галузі впровадження дієвого профспілкового руху європейського взірця – зазначив голова КВПУ Михайло Волинець.

- І в цих питаннях ми готові всіляко допомагати вашій молодій організації, особливо на першому етапі, у такій нелегкій справі налагодження конструктивного діалогу у форматі роботодавець-робочий-влада – запевнив Трістан Масат.

На зустрічі оголосили про створення Полтавського обласного об'єднання КВПУ, головою якого став депутат обласної ради Олександр Трухін.

- Це новий крок у взаємопорозумінні роботодавців, робітників і влади. Формування сильних, а головне незалежних профспілкових організацій – запорука прозорості діяльності підприємств на Полтавщині. Зокрема, зацікавленість самих працівників у "легальних", а не "конвертованих" зарплатах дасть відповідь на більшість гострих соціальних питань,-- зазначив голова обласного об'єднання КВПУ.

Співпраця саме з вільними профспілками допоможе вирішити іншу проблему, яка висить над областю вже не перший рік – заборгованості по зарплатам – переконаний голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

- Вільні профспілки, які будуть дієво захищати інтереси робітників підприємств, допоможуть нам вчасно реагувати на економічні проблеми підприємств, які будуть виникати, і вирішувати складнощі, які вже виникли, -- сказав голова обласної ради.

На сьогодні у області заборгованість по зарплатам складає 37,1 мільйона гривень. При цьому більше половини боргів – 19,4 мільйона гривень (52,4%) – на економічно активних, працюючих підприємствах.