Нелегкі питання землі

e-mail Друк PDF

Лідія Воронова із Якимівки Великобагачанського району упродовж чотирьох років не може оформити право на земельну ділянку біля придбаного будинку. Розповідає – присадибний наділ у п'ять соток віддали іншому власнику.

- Наче б то жінка, яка жила у будинку, відмовилась від землі на користь сусіда, який її доглядав. А я хату купила у її сина, а тепер що ж робити із цією землею? Мені ні її номера інвентарного не дають, із землемір наш не береться допомогти, - бідкається жінка.

"Питання вирішимо якнайшвидше" – заспокоює стареньку депутат обласної ради Ніна Мацько.

- Я вже у вівторок буду у вас у Якимівці. Поспілкуємось у сільраді, з'ясуємо суть проблеми – і обов'язково її вирішимо, – пообіцяла депутат обласної ради.

Земельні проблеми – найгостріші питання, які піднімались під час виїзного прийому громадян голови обласної ради Олександра Біленького у Великобагачанському районі, який він провів спільно з депутатами обласної ради Ніною Мацько і Олегом Діденком. Тут і проблеми ділянок для учасників АТО, і питання розмежування наділів. Зі всіма бідами йшли селяни на прийом, як до останньої інстанції справедливості.

- Такі виїзди до районів, подекуди, дисциплінують місцеві органи влади. Я не відмовляюсь вирішувати проблеми людей, усіма силами буду сприяти у наведенні порядку. Але практика відвідування трьох районів області свідчить – люди, у більшості випадків, приходять з проблема, які місцеві органи влади можуть вирішити самостійно, працюючи у тісній співпраці, - звернув увагу Олександр Біленький.

На вирішення земельних питань голова обласної ради і звернув основну увагу під час зустрічі з активом району. Селищні і сільські голови нарікають – в управлінні Держгеокадастру області їх проблем не чують. Керівник же відомства, Наталія Дяченко, яка днями приїздила до району, також мало зарадила.

- На зустріч вона запізнилась на дві години, приїхала, коли всі сільські та селищні голови роз'їхались. На жодне запитання не відповіла конкретно. Одним словом від такої зустрічі продуктивності було мало, - пояснює Великобагачанський селищний голова Юрій Саковський.

Конструктиву можна додати – запевнив зібрання голова обласної ради. І пообіцяв – зустріч проведуть ще раз, якщо потрібно, за його участі і участі керівництва облдержадміністрації. Бо ж питання землі на сьогодні – чи не найважливіше для селян, і потребує синергії зусиль для його вирішення.

З усіх земельних проблем, з якими звертались цього дня люди, голова обласної ради вже під час прийому знаходив алгоритм вирішення.

- Практику виїзних прийомів ми продовжимо. Я побуваю у кожному районі, щоб вивчити проблеми мешканців. Сьогодні ж, підсумовуючи роботу у трьох районах, ми можемо сказати, що 60% усіх питань, з якими звертаються люди, нам вдається вирішувати упродовж тижня, – говорить голова обласної ради Олександр Біленький.