На порядку денному – питання землекористування

e-mail Друк PDF

29 лютого під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому розглянуто актуальні питання землекористування.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, сільгосппідприємств, представники громадськості, журналісти.

Голова комісії Валерій Капленко порушив питання користування лісосмугами. На сьогодні викликає занепокоєння незадовільний стан більшості лісосмуг, які виконують важливу захисну функцію орних земель та впливають на їхню продуктивність. Зважаючи на те, що свого часу лісосмуги не були передані землекористувачам з оформленням відповідних документів, вони не мають господаря, не доглядаються належним чином та занепадають, що, на думку депутатів, неприпустимо.

Відтак, комісія рекомендувала облдержадміністрації провести інвентаризацію землезахисних лісосмуг та моніторинг їхнього стану, забезпечити організацію виготовлення технічної документації та передачу лісосмуг землекористувачам.

Потому депутати заслухали інформацію в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Наталії Дяченко щодо роботи Головного управління в частині розпорядження землями. Так вона повідомила, що у 2015 році до Головного управління надійшло понад 15 тис. клопотань, видано майже 8 тис. наказів, 5 тис. заявників отримали вмотивовану відмову.

Наталія Дяченко відповіла на запитання, які стосувалися оформлення документації на земельні ділянки, розгляду заяв щодо надання дозволів на розробку проектів землеустрою, технічної документації та інші.

У контексті даного питання депутати звернули увагу Наталії Дяченко на забюрократизований механізм виділення та оформлення земельних ділянок, навели конкретні випадки необґрунтованої затримки розгляду службою Держгеокадастру відповідних клопотань громадян, порушення встановленого терміну розгляду документів, що викликає справедливе невдоволення землекористувачів Полтавщини, зумовлює соціальну напругу.