Багатства надр Полтавщини повинні працювати на місцеві громади

e-mail Друк PDF

На сьогодні Полтавщина є лідером з видобутку газу і газового конденсату в Україні. Проте чи не найболючішим залишається питання надання дозволів на розробку надр. 
Про це під час прес-конференції у ОКІА "Новини Полтавщини" говорили голова обласної ради Олександр Біленький,  голова постійної профільної депутатської комісії обласної ради Сергій Мамоян, директор департаменту фінансів ОДА Павло Кропивка.

Зі слів Павла Кропивка, у минулому році надходження до дербюджету за користування надрами склали 15 мільярдів гривень, що становить 65,5% податків.

- Місцеві ж громади не отримують, фактично, нічого. Тут було б доцільно задовольнити вимогу громад - залишати 5% прибутку видобувних підприємств на місцях для забезпечення екологічних потреб та відновлення інфраструктури, яку самі ж видобувальні підприємства руйнують своєю діяльністю, - говорить директор департаменту фінансів ОДА Павло Кропивка.

Тим часом, органи місцевого самоврядування останньою постановою уряду від 16 грудня 2015 р. взагалі втратили можливість впливати на видачу дозволів на розробку надр - говорить голова обласної ради Олександр Біленький.

- Ми - проти такого стану справ, тому і не погодили сьогодні жодного дозволу. В кінці січня ми направили звернення до уряду, голови Верховної Ради і Президента України. Наші вимоги прості - зупинити дію постанови, визначити чіткий порядок і причини відмови у дозволах на розробку надр і зобов'язати законодавчо видобувні підприємства укладати з місцевими громадами так звані соціальні договори на розвиток інфраструктури. Багатства надр Полтавщини повинні працювати на благо місцевих громад, -- зазначив під час прес-конференції голова обласної ради Олександр Біленький.

- Ми одностайні у нашому рішенні. Члени профільної депутатської комісії рекомендували не ухвалювати під час сесії питання видачі дозволів. Ми переконані - це було зроблено у інтересах людей, і тут немає жодних лобістських мотивів чи політичних причин, - звернув увагу голова профільної депутатської комісії обласної ради Сергій Мамоян.