Четверта позачергова сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

4 березня відбулося пленарне засідання четвертої позачергової сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі сесії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, народний депутат України Андрій Река, заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови райдержадміністрацій, керівники Департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

Депутати обрали секретаріат сесії, сформували порядок денний сесії, включивши до нього 7 додаткових питань, та прийняли регламент роботи сесії.

Із суспільно-значимих питань виступили депутати: Олег Діденко, Валерій Прядко, Петро Ворона, Анатолій Ханко, а також громадські активісти: Володимир Сухаренко, Андрій Любич, Роман Стегній, Олег Підгорний, Олександр Лещенко, Максим Березін, Едуард Гожий, Олексій Шаманенко, Яна Крайня, Василь Ковальчук.

Потому сесія розглянула блок питань щодо звернень Державної служби геології та надр України в отриманні погодження спеціальних дозволів підприємствами на користування надрами на території області. Голова обласної ради Олександр Біленький наголосив, що перелік питань щодо надрокористування, які вносяться на розгляд сесії, був попередньо розглянутий на засіданні постійної комісій обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, обговорений на засіданні президії обласної ради.

Проекти рішень: «Про звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження отримання товариством з обмеженою відповідальністю «Миргородський сироробний комбінат» спеціального дозволу на видобування питних підземних вод Миргородського-4 родовища (свердловини № 13(4479), 18 (4478) на території м. Миргород Полтавської області», «Про звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження отримання публічним акціонерним товариством «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» спеціального дозволу на видобування питних підземних вод Омельницького родовища (водозабір №2) на території Кременчуцького району Полтавської області» обласна рада, зважаючи на пропозицію профільної комісії, вирішила направити на доопрацювання.

Депутати розглянули та підтримали проекти рішень про відмову Державній служби геології та надр України в отриманні погодження спеціальних дозволів на користування надрами без проведення аукціону: ПАТ «Укргазвидобування» - з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу природного, конденсату Вільної, Абрамівської, Федорівської, Дружинінської, Зв’язівської, Клюшниківської, Зуївської, Новодиканської площ на території Машівського, Новосанжарського, Карлівського, Шишацького, Великобагачанського, Миргородського, Лохвицького, Гадяцького, Решетилівського, Полтавського та Диканського районів Полтавської області; ТОВ «Квазар Енерджі» - з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу природного Любачівсько-Щербаківської площі на території Решетилівського району Полтавської області.

Позиція депутатів пояснюється необхідністю якнайшвидшого врегулювання Урядом механізму Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, останні зміни до якого, затверджені постановою Кабінету Міністрів України №1173 від 16 грудня 2015 року, суттєво обмежили права обласних рад щодо надрокористування.

Обласна рада прийняла Звернення до Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. щодо забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, а також Звернення до Прем'єр-міністра України Яценюка А.П. з вимогою недопущення транзиту російського вантажного транспорту територією України, які були внесені фракцією Всеукраїнського об’єднання «Свобода» в обласній раді.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення з 14-ти питань порядку денного сесії.

У «різному» голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури Людмила Овчаренко зазначила доцільність призначення виконуючих обов’язків керівників комунальних підприємств за погодженням з профільними комісіями обласної ради; депутат Олександр Олексюк порушив проблему зростання тарифів на комунальні послуги, що негативно позначається на рівні життя пересічних громадян; депутат Валерій Прядко поінформував про діяльність робочої групи, створеної за спільним розпорядженням голови облдержадміністрації та голови обласної ради з метою розробки Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм» та підготовки змін до Статуту підприємства; депутат Олег Діденко озвучив актуальні проблеми надрокористування.

На цьому четверта позачергова сесія обласної ради завершила свою роботу.