Полтавщина буде опікуватися Мар’їнським районом Донеччини

e-mail Друк PDF

Під час поїздки в зону АТО голова обласної ради Олександр Біленький разом із заступником голови облдержадміністрації Романом Товстим та народним депутатом України Артуром Герасимовим відвідали Мар’їнку на Донеччині. Вони зустрілися з головою Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павлом Жебрівським і говорили про партнерські відносини між двома регіонами.

Полтавщина першою серед областей України буде опікуватися одним із районів Донеччини. Це - Мар’їнський район, який  чи не найбільше постраждав від обстрілів бойовиків.

- За кожним районом Полтавської області буде закріплено населений пункт Мар’їнського району. Ми готуємо різноманітні проекти, метою яких є показати, що вся Україна співпереживає Донеччині. Потрібно ламати психологічний бар’єр, що Донбас – це якась «сіра зона», - сказав Олександр Біленький.

Встановлення партнерських відносин в першу чергу буде відбуватися у галузі освіти і культури.

- Фінанси для нас не ключове питання. Ми говоримо про обмін вчителями, прийом донецьких дітей на літній відпочинок. Працюємо, щоб до нас з гастролями приїжджали творчі колективи. Без інтеграції Донеччини в єдиний український простір не відбудеться формування єдиної політичної нації, - зазначив  очільник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

Під час перебування на Донеччині Олександр Біленький з Романом Товстим відвідали Мар’їнську загальноосвітню школу №1, де поспілкувалися з вчителями та учнями. Закладу подарували сертифікат на придбання 15 металопластикових вікон.

- Це лише перший крок. Хочу побажати, щоб мир якнайшвидше прийшов у ваші домівки. Ми завжди готові підставити плече і допомогти, - сказав голова Полтавської обласної ради.