Проблемні питання освіти та культури розглянула депутатська комісія

e-mail Друк PDF

15 березня під головуванням Сергія Шевчука відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

Окрім членів комісії, у засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутат обласної ради Руслан Рогов (постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва та зв’язку), депутат обласної ради шостого скликання Микола Ганнущенко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного, депутати розглянули питання про роботу Великосорочинської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради. Як поінформував Сергій Шевчук, за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького була створена робоча група для перевірки закладів освіти спільної власності територіальних громад області, до складу якої увійшли депутати обласної ради, представники Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, органів виконавчої влади, силових структур.

Першою було перевірено Великосорочинську загальноосвітню санаторну школу-інтернат. За результатами перевірки встановлено відсутність належних умов навчання та проживання учнів. Зокрема, члени робочої групи відзначили незадовільний санітарний стан приміщень, низький рівень менеджменту та виконавської дисципліни у закладі.

У виступах заступника голови обласної ради Анатолія Ханка, голови комісії Сергія Шевчука, депутатів: Валерія Прядка, Петра Ворони, Руслана Рогова; громадських активістів: Володимира Голуба, Олексія Шаманенка, Людмили Кучеренко-Стельмах прозвучала стурбованість за стан здоров’я вихованців школи-інтернату, їхнє навчання та розвиток, були висловлені критичні зауваження на адресу директора закладу Петра Бороховича та Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, наголошено на необхідності персональної відповідальності керівників за стан справ у закладах.

Наразі комісія рекомендувала Департаменту освіти і науки облдержадміністрації розробити комплексний план заходів по усуненню недоліків, виявлених у роботі Великосорочинської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради. Голові обласної ради Олександру Біленькому рекомендовано розірвати контракт з директором Великосорочинської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради Петром Бороховичем.

Потому комісія розглянула питання про розробку регіонального плану щодо створення освітніх округів в області. Інформувала виконуюча обов’язки директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Галина Власюк. Йшлося про заходи з визначення опорних шкіл та модернізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів області у 2016 році, що передбачено постановами Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року №777 та від 20 січня 2016 року 379. Заплановано утворити освітні округи з структурою опорних шкіл та їхніх філій, закладів дошкільної, позашкільної та профтехосвіти, що має суттєво поліпшити якість освітянських послуг, що надаються, насамперед, у сільській місцевості. Цю інформацію комісія взяла до відома.

У контексті питання про роботу Полтавської обласної філармонії депутати відзначили недостатнє матеріально-технічне забезпечення філармонії та незадовільний стан приміщення, в якому вона розташована. Як зазначив начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій, для капітального ремонту будівлі філармонії потрібно понад 23 млн. грн. На сьогодні артисти не мають місця для проведення концертів.

Відтак комісія ухвалила рекомендувати управлінню культури облдержадміністрації підготувати пропозиції щодо подальшого функціонування приміщення обласної філармонії та внести їх на розгляд постійної комісії. Керівникам Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя та Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, які відносяться до об’єктів спільної власності територіальних громад області, рекомендовано визначити конкретні дні для надання обласній філармонії на безоплатній основі приміщень для проведення концертів.

У числі питань, які розглянула комісія, були й бюджетні. Так, депутати попередньо розглянули та проаналізували пропозиції головних розпорядників коштів щодо розподілу капітальних видатків на першочергові потреби закладів галузі «Освіта» та «Культура».

Щодо звернення депутата обласної ради Алли Федорченко про скасування обласної премії імені С.А.Ковпака та заснування натомість обласної премії імені Юрія Горліс-Горського, комісія підтримала пропозицію депутата Петра Ворони про співіснування обох премій. Отже, Науково-редакційному підрозділу центр по дослідженню історії Полтавщини рекомендовано підготувати проект Положення про Полтавську обласну премію імені Юрія Горліс-Горського та внести його на розгляд постійної комісії.

Також комісія схвалила пропозицію Петра Ворони про створення обласної комунальної установи «Полтавський симфонічний оркестр», рекомендувала управлінню культури облдержадміністрації розробити відповідний проект рішення та внести його на розгляд обласної ради в установленому порядку.

Депутати заслухали та взяли до відома інформацію депутата Валерія Прядка про напрацювання робочої групи щодо розробки Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантної посади керівника об’єкту спільної власності територіальних громад області, розглянули інші питання порядку денного засідання.