Депутати розглянули виконання обласних програм та проекти рішень чергової сесії

e-mail Друк PDF

18 березня під головуванням Ігоря Сірика відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, депутати: Валерій Прядко (постійна комісія з питань освіти, науки, культури), Тетяна Микуця (постійна комісія з питань екології та раціонального природокористування), Михайло Бугрій (постійна комісія з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій), керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, журналісти.

У порядку контролю депутати розглянули виконання обласних програм: Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки та Програми «Питна вода Полтавщини» на 2011-2020 роки. Інформував виконуючий обов’язки начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуард Рева.

У зв’язку з відсутністю інвестицій та обмеженістю бюджетних ресурсів, обласна Програма поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки виконувалась неефективно. Отже, головна мета Програми - забезпечення використання відходів у якості вторинної сировини та мінімізації обсягів захоронення відходів на полігонах та звалищах Полтавщини досягнута не була. Зважаючи на це, управління внесло пропозицію про скасування чинної програми. Дану пропозицію комісія підтримала.

Щодо обласної Програми «Питна вода Полтавщини» на 2011-2020 роки, то її заходи впроваджувались, в основному, за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів. Так, у 2015 році на розвитку та реконструкцію водопровідно-каналізаційного господарства області використано понад 26 млн. грн., у тому числі: з обласного бюджету – 0, 12 млн. грн., з місцевих бюджетів – 13, 08 млн. грн., коштів підприємств – 4,55 млн. грн.., з інших джерел – 8,4 млн. грн. За словами Едуарда Реви, на сьогодні сформовано перелік об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства, що потребують фінансування на загальну суму у 177, 7 млн. грн. Це будуть консолідовані кошти з обласного та місцевих бюджетів, підприємств, населення. У контексті даного питання депутат Наталія Макаруша акцентувала увагу на більш ґрунтовному вивченні управлінням житлово-комунального господарства об’єктів на фінансування з програми, врахуванні соціального ефекту від реалізації проектних пропозицій. Перший заступник голови облдержадміністрації, депутат Андрій Пісоцький наголосив на важливості організації дієвої співпраці управління з органами місцевого самоврядування у питаннях розвитку та реконструкції водопровідно-каналізаційного господарства, забезпечення населення якісною питною водою.

Потому комісія розглянула та підтримала проекти рішень, які планується внести до проекту порядку денного п’ятої сесії обласної ради сьомого скликання: «Про внесення змін до Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки», «Про внесення змін до обласної Програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки», «Про внесення змін до цільової регіональної Програми «Власний дім» на 2012-2016 роки (зі змінами)», «Про програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2016 рік».

Проект рішення «Про затвердження обласної Програми розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки», на пропозицію першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода, комісія рекомендувала доопрацювати, розробивши механізм ефективного використання фінансових ресурсів, спрямованих на заходи програми.

Комісія підтримала пропозицію громадського активіста Олега Підгорного - запросити на чергову сесію обласної ради народного депутата України Костянтина Жеваго для отримання відповіді щодо долі коштів обласних комунальних підприємств, які знаходилися на рахунках у банку «Фінанси та кредит».

У ході засідання також було розглянуто звернення до комісії: генерального директора обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго» Володимира Чернявського, генерального директора комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» Олега Кретовича, громадської організації «Наш дім надія», депутата Полтавської міської ради Артема Чубенка, депутата обласної ради Миколи Первака.