Вирішення проблеми місцевих громад - у тісній співпраці з органами влади на місцях

e-mail Друк PDF

18 березня голова Полтавської обласної ради з робочим візитом відвідав Решетилівський район. Олександр Біленький зустрівся із представниками місцевих громад, відвідав навчальні та соціальні заклади.

На особистий прийом до голови обласної ради  місцеві жителі приходили з найрізноманітнішими питаннями. Обговорили і найгостріші проблеми - реорганізації шкіл і набуття права власності на землю.

 

Свої "Артеки" - у Решетилівському районі

На місті дитячого табору відпочинку "Світанок" у селі Сухорабівці Решетилівського району тепер пустка. З десяток років колись велелюдна база відпочинку, розрахована на 160 дітей і 70 робочих місць персоналу, відома на всю Україну, стоїть "без вікон, без дверей". Відновлення комплексу за європейськими стандартами - чи не перше завдання, яке ставлять перед собою владні органи у Решетилівському районі.

-  Щоб табір знову запрацював потрібен капітальний ремонт - від інженерних систем до нових вікон і дверей. І за попередніми нашими розрахунками на цей проект потрібно 25 мільйонів гривень, - розповідає голова Решетилівської райради Іван Писаренко.

Напівмірами у цьому питанні не обійтись, а для бюджетного фінансування навіть попередня вартість робіт не підйомна - нарікають у районі.

- Перш за все потрібно ретельно порахувати всі витрати на відновлення нормальної роботи об'єкту, підготувати всі проектні документи. І підключати до роботи благодійні фонди - адже у таборі будуть відпочивати діти з усієї України, - сказав голова обласної ради Олександр Біленький.

І вже на першому огляді знайшлись охочі відновлювати табір, щоб він дарував тепло відпочинку у першу чергу дітям, які постраждали відвійни на Сході України. Засновниця благодійного фонду "Любов до дітей" Маргарита Токар говорить - через благодійні світські заходи вже в травні почнуть збирати кошти на відновлення табору.

- Ми хочемо, щоб цей заклад став місцем відпочинку дітей зі Сходу України, діток з особливими потребами. Табір має стати об'єктом європейського рівня, де буде не лише відпочинок, а і медичні, реабілітаційні послуги. Презентація нашого фонду відбудеться 28 травня у Галереї мистецтв у Полтаві. Ми плануємо 5 світських заходів на рік, усі збори від яких будуть задіяні у проектів, - розповіла Маргарита Токар.

Ще один табір відпочинку у селі Калениках Решетилівського також потребує ремонту, хоч і не такого масштабного - відновити енергопостачання, придбати меблі для дітей. "На заваді - злободенне земельне питання," - розповідає Калениківський сільський голова Ніна Радість.

- Є інвестори, які і хотіли б допомогти нам з ремонтами, місцеві підприємці готові підставити плече - але ж проекту землеустрою немає, немає як підвести банально електроенергію. Ми і подавали документи на Держгеокадастр у Полтаву - і немає результату, - бідкається Калениківський сільський голова.

- Питання землі для табору ми вирішимо спільно з головою облдержадміністрації Валерієм Головком - зустрінемось з керівником обласного управління Держгеокадастру Наталією Дяченко вже наступного тижня, - пообіцяв голова обласної ради Олександр Біленький.