Просто борги - чи нерентабельність системи?

e-mail Друк PDF

Відділ освіти, молоді та спорту Решетилівської РДА має чималі заборгованості за газ і це загрожує відключенням від газу освітніх закладів, крім дитсадків, у районі. З такою проблемою на прийом до голови обласної ради Олександра Біленького прийшла юрист Решетилівського представництва ПАТ "Полтавагаз" Алла Горячун.

- Лише на цей рік у відділу освіти борг перед газопостачальниками - понад 711 тисяч гривень. І ця ситуація тягнеться не перший рік. За два минулих роки ми змушені були звертатись до суду, щоб стягнути заборгованість, але за цей час наросло ще 1 мільйон 145 тисяч штрафних санкцій, які ніхто і не думає відшкодовувати, - нарікає Алла Горячун.

"Відшкодування вдасться заплатити лише в травні, коли прийдуть кошти освітньої субвенції з державного бюджету", - говорить голова Решетилівської районної ради Іван Писаренко. Але надовго це проблеми не вирішить.

- Ми прогнозуємо боргів по галузі у цьому році на 5 мільйонів гривень. Крутимось між платою за комунальні послуги і зарплатою освітянам - поперемінно перекидаючи гроші зі статті в статтю, але все одно не вирішуючи проблему, - розповідає голова районної ради.

Ситуація з дефіцитом коштів - наслідок повної відсутності реорганізації освітньої системи - переконані у відділі освіти, молоді та спорту Решетилівської РДА. У цій галузі, начальник відділу Володимир Зінченко, назріває катастрофа, адже за п'ять останніх років не було зроблено жодних дієвих кроків оптимізації.

- І через це ми втрачаємо значні кошти. У районі є школи, у яких на двох учнів припадає один учитель. Є ЗОШ 1-3 ступенів де усього тридцять сім учнів І середньорічне забезпечення навчання тут - 27-28 тисяч гривень на дитину. І цей показник щороку зростає. Та головне навіть не фівнасування. Про яку якість освіти у таких школах, соціальної адаптації учнів може йти мова? - говорить Володимир Зінченко.

У проекті реорганізації шкільних закладів району у цьому році - п'ятнадцять об'єктів. І багато з педагогів цих шкіл прийшли на зустріч з головою обласної ради Олександром Біленьким з проханням не закривати їх школи. "Особисто я проти будь якого закриття школи. Та мова про це і не йде," - зазначив на зустрічі голова обласної ради.

- Бездіяльність у цій галузі загрожує усій системі освіти, і це проблема не району, і навіть не області. Я сам - освітянин, і знаю, які болючі зміни у бік скорочення у цій галузі. Я переконаний, що людям потрібно давати кілька варіантів змін. Тому ми будемо звертатись до народних депутатів України від Полтавщини, до керівництва Верховної Ради, щоб були враховані особливості шкіл у різних районах. І тільки у цей спосіб ми зможемо врахувати інтереси громад,  - сказав Олександр Біленький.