"Хитра" оренда чи нові оборудки з решетилівською землею

e-mail Друк PDF

Під час спілкування з активом Решетилівського району до голови обласної ради Олександра Біленького звернулись селяни з новою земельною проблемою. За словами Шевченківського сільського голови Ніни Підгорої, селяни не укладають офіційних договорів оренди з агровиробниками, заявляючи, що самі обробляють землю.

- Селянин платить лише за користування землею вісімдесят гривень, здає її у неофіційну оренду - і повз бюджети проходять чималі суми, які агропідприємці не платять, бо немає офіційної угоди оренди, - говорить Ніна Підгора.

"Весна усім покаже хитрунів" - застеріг під час зустрічі голова Решетилівської РДА Роман Перепелиця. І пояснив - разом з першими сходами нового урожаю до полів, які орендують "хитруни", вирушить спеціально створена комісія.

- До неї увійдуть і депутати місцевої ради, і правоохоронці. І тоді ми побачимо по суцільним засівам кукурудзи, які ж селяни так одностайно засівають поля. Не треба гратись і думати, що у нас немає важелів впливу - закон для всіх один, - сказав Роман Перепелиця.

"Взагалі ж питання земля сьогодні - чи не найголовніше для селян, і воно спільне для багатьох районів області", - сказав на зустрічі голова обласної ради Олександр Біленький.

- Ми, спільно з головою облдержадміністрації Валерієм Головком, започаткували регулярні прийоми у районах за участі керівництва обласного управління Держгеоакадастру. І ми будемо далі продовжувати цю практику, щоб розуміти увесь перелік проблем, на які сьогодні потрібно звернути особливу увагу. І одне з питань тут - забезпечення земельними ділянками учасників АТО, - зазначив голова обласної ради.