П’ята позачергова сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

23 березня відбулося пленарне засідання п’ятої позачергової сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови райдержадміністрацій, керівники департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

На початку засідання депутати та запрошені вшанували хвилиною мовчання пам’ять земляків - учасників АТО: Андорія Ярешка, Володимира Шаповала, Руслана Марченка, Олега Перепелятника, - які загинули у березні цього року, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України.

Голова обласної ради Олександр Біленький та голова облдержадміністрації Валерій Головко вручили урядові нагороди рідним загиблих героїв: майора Олександра Максимова, старшого лейтенанта Станіслава Душі (ордени Богдана Хмельницького ІІІ ступеня);  молодшого сержанта Василя Писаренка, старшого солдата Сергія Ільченка (ордени «За мужність»).

Медаллю «За військову службу Україні» були нагороджені учасники бойових дій у зоні АТО: Сергій Брюханов, Дмитро Деркач, Олег Кобель, Сергій Кондик, Олександр Ластовін, Петро Лобанов, Сергій Мекенченко, Віктор Мирошниченко, Микола Чосік. Медаль «Захиснику Вітчизни» була вручена солдату Євгенію Ригану.

Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України була відзначена звитяжна праця доцента кафедри процесів і обладнання механічної та фізико-технічної обробки Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Віктора Щетініна.

Депутати обрали секретаріат сесії, сформували порядок денний сесії, включивши до нього додаткові питання, та прийняли регламент роботи сесії.

Із суспільно-значимих питань виступили депутати обласної ради: Микола Первак, Володимир Цибенко, Петро Ворона, Валерій Капленко, а також громадські активісти: Олександр Лещенко. Роман Стегній, Едуард Гожий, Василь Ковальчук, Михайло Климко, Віталій Турпітько, Сергій Чередніченко, Володимир Сухаренко,Іван Минак, Марк Чаус.

Сесія підтримала депутатські запити Володимира Куцовола, Миколи Первака, Анатолія Ханка.

На пропозицію президії обласної ради, сесія розглянула питання про виконуючого обов'язки директора Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм». В обговоренні питання взяли участь депутати: Валерій Прядко, Лариса Сухопар, Сергій Соловей, Анатолій Ханко, Олександр Удовіченко. Наразі, своїм рішенням обласна рада звільнила виконуючого обов’язки директора Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм» Дмитра Майбороду з займаної посади з 23 березня 2016 року, згідно поданої ним заяви та призначила з 24 березня 2016 року виконуючим обов’язки цього підприємства депутата обласної ради Валерія Прядка, згідно поданої ним заяви, до проведення конкурсного відбору кандидата на заміщення вакантної посади директора «Полтавафарм».

Потому депутати розглянули блок питань щодо звернень Державної служби геології та надр України в отриманні погодження спеціальних дозволів підприємствами на користування надрами на території області.

За результатами голосування, Державній службі геології та надр України було відмовлено у погодженні видачі спеціальних дозволів:

- публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» - на видобування газу природного, нафти, конденсату та супутніх компонентів Матвіївського родовища на території Котелевського та Зіньківського районів Полтавської області, у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр;

- публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» - на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) газу природного, конденсату, нафти Руновщинської площі на території Полтавського, Диканського та Котелевського районів Полтавської області;

- публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» - на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) газу природного, конденсату, нафти Майорівської площі на території Полтавського, Котелевського та Чутівського районів Полтавської області;

- товариству з обмеженою відповідальністю «Астрогаз» - на видобування нафти, газу, розчиненого у нафті, газу природного, конденсату Пірківського родовища на території Зіньківського району Полтавської області.

Проект рішення «Про звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження видачі товариству з обмеженою відповідальністю «Реал» спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку питних підземних вод, ділянки водозабору підприємства (свердловина №2) на території м.Карлівка Карлівського району Полтавської області» сесія ухвалила доопрацювати.

У контексті даних рішень голова обласної ради Олександр Біленький наголосив, що обласна рада готова до діалогу з підприємствами нафтогазового комплексу у питанні фінансування ними соціальної інфраструктури територій, виступає за прозорі партнерські стосунки з підприємствами галузі та Державною службою геології та надр України.

Насамкінець пленарного засідання сесія прийняла Звернення до Прем'єр-міністра України, Уряду та Президента України з вимогою скасувати чергове заплановане підвищення тарифів для населення України, яке було ініційовано фракцією політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення з 9-ти питань порядку денного сесії.

У «різному» перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, голова постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин Валерій Капленко, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Людмила Овчаренко висловили ряд критичних зауважень на адресу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області щодо необґрунтованого зволікання у виділенні та оформленні земельних ділянок громадянам, у тому числі учасникам АТО. Депутати запропонували розглянути звіт про роботу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на черговій сесії обласної ради. Людмила Овчаренко також внесла пропозицію розглянути на наступній сесії обласної ради питання про затвердження Положення про проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади керівника (директора) комунального підприємства, установи, організації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

На цьому п’ята позачергова сесія обласної ради завершила свою роботу.