Працювала постійна комісія обласної ради

e-mail Друк PDF

23 березня під головуванням Інни Авраменко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО, у якому взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного засідання, депутати розглянули та погодили план випуску соціально значущих видань місцевих авторів, що видаються за кошти обласного бюджету на 2016 рік.

За інформацією директора Департамента інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вадима Штефана, заходами Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2018 роки передбачено реалізацію державної інформаційної політики, книговидання та книгорозповсюдження, найбільш повного забезпечення населення області різноплановою інформацією, соціально значущою видавничою продукцією місцевих авторів. З 2005 року в області видано 94 видання загальним тиражем близько 70 тисяч примірників. З обласного бюджету на їх видання виділено 3 млн.грн.

У 2016 році заплановано видати 14 соціально значущих видань місцевих авторів на загальну суму 548 тис.грн.

Видання, видані згідно із Планом, передаються для поповнення бібліотечних фондів в залежності від читацького призначення, частина тиражів передається творчим спілкам і товариствам області, видавництвам та авторам, обласній раді, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації на презентаційні цілі.

У ході засідання комісія також розглянула звернення трудових колективів редакцій обласних газет "Село Полтавське" та «Зоря Полтавщини» щодо реформування друкованих засобів. Це питання розглянуто на виконання Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», дії якого поширюється на друковані засоби масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування.

Оскільки, обласна рада є співзасновником вищевказаних ЗМІ, комісія рекомендувала профільному Департаменту розробити та подати на розгляд сесії обласної ради відповідні проекти рішень.

Потому комісія опрацювала питання про Регламент Полтавської обласної ради сьомого скликання, звернення представників Громадської ради при обласній раді щодо розробки Положення про порядок подання проектів рішень на розгляд обласної ради, розглянула інші питання узгодженого порядку денного.