Районній лікарні Семенівки - новий рентген-апарат

e-mail Друк PDF

Під час робочої поїздки у Семенівський район голова обласної ради Олександр Біленький відвідав районну лікарню. Питання, яке найбільше хвилює місцевих медиків - це придбання нового рентген-апарату для закладу.

- Те обладнання, яке працює у нас в районній  лікарні, вже морально застаріле. Йому більше 30-ти років. На флюорографічну установку потрібно 1 мільйон 300 тисяч гривень. А загалом весь рентген-апарат на два робочих місця  коштує 2 мільйони 500 тисяч гривень, - пояснює головний лікар Семенівської центральної районної лікарні Анатолій Назаренко.

"Крім самого апарату потрібно закуповувати і комплектуюче обладнання, бо без нього працювати буде не можливо", - пояснюють працівники закладу.  А це ж знову таки - додаткові кошти.

Олександр Біленький каже - усі програми на фінансування подаються до нового року,коли формується бюджет. Дивується, чого у лікарні  не бралися вирішувати це питання раніше, знаючи, що на старому рентген-апараті працювати вже не можливо. І пропонує - по підсумках півріччя місцевій владі разом із депутатами обласної ради розробити  і подати зміни до програми, щоб частина коштів на закупівлю виділити з обласного бюджету.

- Однозначно це буде співфінансування до якого має долучитися районний і селищний бюджети. Є приклад, коли у одній з районних лікарень Полтавщини на апарат УЗІ, який коштує понад мільйон гривень, не витратили жодної копійки бюджетних коштів. На нього гроші збирали місцеві підприємці. У вашому випадку - треба або чекаєте ще рік, коли буде формуватися новий бюджет, або збиратися і гуртом вирішувати проблему, - сказав голова обласної ради.