Відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном

e-mail Друк PDF

29 березня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке відбулося під головуванням Миколи Бондаря, розглянуті питання, внесені до проекту порядку денного чергової сесії обласної ради. У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості.

У ході засідання депутати розглянули та підтримали питання про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, обласної Програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки, цільової регіональної Програми ,,Власний дім” на 2012-2016 роки. Відповідні зміни передбачають в першу чергу підтримку учасників АТО та членів їх сімей.

Так, зміни до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, зокрема, передбачають виділення коштів з обласного бюджету у розмірі 6,1 млн. грн. для продовження у 2016 році оздоровлення учасників АТО та членів їх сімей у санаторно-курортних закладах області.

Для адаптації громадян, демобілізованих із зони АТО, та членів їх сімей, питання забезпечення житлом є актуальним. Більшість сімей, які потребують поліпшення житлових умов, не мають можливості отримати доступ на ринок житла без бюджетної підтримки. Тому зазначене питання можна вирішити шляхом надання пільгових довгострокових кредитів вищевказаним громадянам.

Враховуючи вищевикладене, виникла нагальна необхідність внести зміни до обласної Програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки та цільової регіональної Програми ,,Власний дім” на 2012-2016 роки, відповідно до яких учасники бойових дій, які захищали незалежність,суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, одержуватимуть пільгові довгострокові кредити на будівництво, реконструкцію, придбання житла, за рахунок коштів обласного бюджету поза чергою.

З метою вирішення питання забезпечення житлом учасників АТО та членів їх сімей депутати також ухвалили рішення про створення робочої комісії щодо вивчення можливості надання відповідним заявникам житлових кімнат вільного корпусу гуртожитку обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

Відповідно до порядку денного засідання депутати розглянули та підтримали питання про внесення змін до рішення десятої сесії обласної ради шостого скликання від 30 квітня 2015 року "Про обласну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2015 - 2019 роки". Зміни до програми передбачають запровадження часткової оплати вартості путівки на оздоровлення дітей у позаміських дитячих закладах області за рахунок обласного та місцевих бюджетів, яке дасть можливість збільшити забезпечення організованими формами відпочинку та оздоровлення дітей шкільного віку.

Причиною розробки даних змін є те, що у 2015 році понад 9 тис. сімей з дітьми втратили можливість здешевити вартість путівки на оздоровлення дитини в першу чергу за рахунок відміни часткового фінансування оздоровлення та відпочинку Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та низки державних програм.

У ході засідання депутати розглянули та рекомендували винести на розгляд чергової сесії обласної ради питання про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2015 рік За інформацією Департаменту фінансів облдержадміністрації, загальний обсяг надходжень обласного бюджету (без врахування трансфертів) становить 964,5 млн. грн., що на 209,4 млн. грн. (27,7%) більше планових показників та на 76,3 млн. грн. (8,6%) більше, ніж за 2014 рік.

В контексті розгляду бюджетних питань комісія  затвердила розподіл стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на 2016 рік між бюджетами міст обласного значення в обсязі 8 млн. грн. для спрямування на видатки на професійну-технічну освіту. Відповідно до формульних розрахунків м. Миргород передбачається 1,2 млн. грн., м. Гадяч – 6,8 млн.грн.

Потому комісія розглянула та з урахуванням низки зауважень і доповнень підтримала перелік та напрямки використання капітальних видатків, які пропонуються до фінансування в 2016 році за рахунок галузі «Освіта» та «Культура», Порядок розподілу та використання коштів, передбачених в обласному бюджеті на фінансову підтримку обласних громадських організацій інвалідів та ветеранів, проект Програми економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2016 рік, внесення змін до обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, опрацювала інші питання узгодженого порядку денного.

Насамкінець депутати розглянули звернення до комісії, по яких були прийняті відповідні рішення.