Солдат повернувся додому

e-mail Друк PDF

У ході пошукових робіт, які проводилися пошуковим загоном «Святий Георгій» на території Кіровського району Ленінградської області, було виявлено останки бійця Червоної Армії Михайла Конельця. Він загинув під час бойових дій на «Невському п’ятачку» восени 1941 року. За результатами проведеного дослідження військової амуніції, документів та даних Центрального архіву Міністерства оборони Російської Федерації, спільних пошукових архівно-пошукових робіт, які відбувалися за активної участі представників Всеукраїнського фонду «Закінчимо війну», місцевих органів виконавчої влади та Карлівського районного військкомату Полтавської області було встановлено, що на даний час близькі родичі Михайла Конельця проживають у селі Лип’янка Карлівського району. Саме тому на прохання рідних останки червоноармійця були перевезені на Україну і з військовими почестями перезахоронені на сільському кладовищі Лип’янки.

Все село, від малого до великого, зібралося на площі перед пам’ятником воїну-визволителю. Урочиста варта біля пам’ятника, на яку заступали по черзі юнаки й дівчата, вбрані у військову форму, схвильовані і не по-дитячому серйозні обличчя школярів, червоні тюльпани у руках сільських жінок, представники влади і духовенства, гості з Санкт-Петербургу, Києва, Полтави, учасники громадської організації пошуковців і реконструкції «Меморіал», військовий оркестр і військовий караул – все це було даниною шани і пам’яті простому бійцю, який загинув на самому початку Великої Вітчизняної війни, залишившись навіки двадцятип’ятилітнім.

Звертаючись до присутніх голова обласної ради Іван Момот сказав:

- Схиляючи голову перед пам’яттю загиблого воїна ми робимо святу справу. Велика подяка всім, хто долучився до пошуків родини Михайла Конельця, пошуковцям з Санкт-Петербургу, які провели величезну роботу, регіональній громадській організації «Українська громада Санкт-Петербургу» Славутич», які надали всебічну підтримку. Ця подія – ще одне свідчення того, що нікому не вдасться переписати історію, посіяти ворожнечу між братніми російським і українським народами.

Ігор Петренко, голова Ради РГО «УГ СПб» Славутич щиро подякував усім, хто брав участь у підготовці урочистого пере захоронення останків воїна. Він підкреслив, що всі заходи, які проводить його організація, спрямовані на єднання України і Росії.

 

У заході також взяли участь голова Карлівської районної ради Петро Світлик, в.о. голови Карлівської районної державної адміністрації Юрій Третяк, координатор по зв’язках з країнами СНД та Балтики Андрій Лященко (Санкт-Петербург), заступник голови громадської організації «Закінчимо війну» Віктор Потапенко (Київ).

Рідним Михайла Конельця, його племінниці Вірі Горі Андрій Лещенко вручив документи, що підтверджують особистість бійця і медаль «За оборону Ленінграду», точно таку, яку вручали під час війни учасникам тих подій. Родина Михайла Конельця прийняла рішення передати ці реліквії у районний музей.