На порядку денному – питання охорони довкілля

e-mail Друк PDF

30 березня під головуванням Ігоря Горжія відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, на якому розглянуто актуальні питання охорони довкілля Полтавщини.

Окрім депутатів - членів комісії, у засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, депутати обласної ради: Олександр Алексюк, Іван Близнюк, Анатолій Власенко, Олег Діденко, Ірина Степаненко, Іван Сидоренко, Олег Сазонов, Віктор Скочко, Геннадій Коваленко, Олександр Коваленко, Юрій Тимоха, Руслан Ляшко, - керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, представники громадськості, журналісти.

Засідання розпочалося з розгляду звернень до комісії.

Депутати підтримали звернення жителів міста Полтави, які мешкають на бульварі Боровиковського, щодо виділення коштів у сумі 6,5 млн. грн. з фонду охорони навколишнього природного середовища області на реконструкцію аварійного каналізаційного колектора по вулиці Пушкарівській за умови співфінансування екологічних робіт Полтавською міською радою.

Обговоривши звернення громадської організації «Громадська Люстрація Шишаччини» щодо намірів ТОВ «Полтававторма» реалізувати із значними порушеннями проект «Реконструкція нафтобази зберігання нафти і конденсату ТОВ «Полтававторма» з встановленням установки підготовки та стабілізації вуглеводневої сировини», комісія рекомендувала розглянути дану проблему на сесії Яреськівської сільської ради та прийняти відповідне рішення.

Для врегулювання ситуації з реконструкцією каналізаційної очисної системи ТОВ «Сільські традиції» Кобеляцького району та нормалізації умов життя населення селища Білики навколишніх сіл ухвалено провести на базі Білицької сільської ради виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, за участі представників органів влади та місцевого самоврядування, громадськості, керівника та власника ТОВ «Сільські традиції», екологів.

Рекомендацію провести повторні громадські слухання надала комісія на звернення жителів селища Нова Галещина стосовно недопущення порушень прав мешканців у разі надання дозволу на розробку залізистих кварцитів Біланівському гірничо-збагачувальному комбінату.

Комісія підтримала звернення депутата обласної ради Руслана Ляшка про необхідність дослідження санітарно-епідеміологічного та екологічного стану каналізаційних очисних споруд Хорольського заводу дитячого харчування.

Щодо звернення депутатів обласної ради: Михайла Бугрія, Олега Діденка, Ірини Степаненко, Юрія Тимохи з пропозицією про надання мисливських угідь державного мисливського резерву у користування мисливським господарствам ГО «Товариство мисливців Диканщини» та ПАФ «Подоляка» комісія рекомендувала створити робочу групу у складі депутатів обласної ради, мисливствознавців, представників обласного управління лісового та мисливського господарства, громадськості для перевірки стану господарювання на мисливських угіддях, наданих обласною радою у користування. Висновки цієї робочої групи, як вважають депутати, будуть сприяти прийняттю постійною комісією рекомендацій щодо надання у користування мисливських угідь, на які претендують декілька користувачів.

У контексті розглянутого питання про підсумки роботи Державної екологічної інспекції у Полтавській області за 2015 та початок 2016 року, на пропозицію голови комісії Ігоря Горжія, рекомендовано визнати роботу Державної екологічної інспекції у Полтавській області незадовільною та звернутися до облдержадміністрації з вимогою вжити заходів для прийняття відповідних кадрових рішень Державною екологічною інспекцією України.

У ході засідання було попередньо розглянуто та в цілому підтримано проект регіональної Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на 2016 рік, яка була розроблена за ініціативою постійної комісії обласної ради.

Особливу увагу голова комісії Ігор Горжій, депутати: Сергій Жук, Василь Хоменко, Анатолій Кибка. Вячеслав Мінязев, Тетяна Микуця - приділили аналізу екологічних об’єктів, включених до проекту Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2016 році. У ході обговорення проекту Переліку депутатами було внесено ряд зауважень і пропозицій. Після доопрацювання Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації проект Переліку буде повторно внесено на розгляд постійної комісії.

Стосовно питання про незадовільний стан фінансування берегоукріплення Кременчуцького водосховища в межах с. Максимівка Кременчуцького району комісія заслухала та взяла до відома інформацію заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Романа Товстого про виділення у цьому році з державного бюджету 50 млн. грн. для фінансування робіт по укріпленню берегової лінії водосховища в межах с. Максимівка довжиною 5,3 км. У свою чергу, як зазначив Роман Товстий, обласний бюджет долучиться до співфінансування цих робіт на загальну суму 5 млн. грн.

Комісія підтримала проекти рішень: «Про Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2016 рік», «Про виконання у 2015 році Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на період 2015-2017 років».

Насамкінець депутати розглянули питання про стан сплати екологічного податку в обласний бюджет Єристівським гірничо-збагачувальним комбінатом.