Промислові підприємства Глобинського району перевірить екологічна інспекція області

e-mail Друк PDF

За ініціативи голови обласної ради Олександра Біленького у місті Глобиному відбулося виїзне засідання по вивченню екологічних проблем району. Участь взяли депутати обласної ради - Олександр Ківшик, Олександр Трухін, Інна Авраменко, Руслан Рогов, Микола Первак, начальник Державної екологічної інспекції області Сергій Кравченко, заступник начальника обласного управління водних ресурсів області Володимир Кириленко, представники деяких промислових підприємств району, місцеві жителі.

На особистому прийомі громадян, який Олександр Біленький проводив 9 березня, місцеві жителі скаржилися на забруднення повітря в місті і районі з боку промислових підприємств, говорили, що деякі з них побудовані з порушенням норм екологічної безпеки.

- Відходи підприємства звозять на місцеве сміттєзвалище, нехтують усіма нормами.  Для цього є спеціальні утилізаційні об'єкти, але часто вони до них не доїжджають, виливають прямо на землю і все це йде у грунтові води.  Більше того, у поєднанні зіншими відходами - поліетиленом та тваринними рештками, які також є на сміттєзвалищі - хімікати можуть стати причиною справжньої екологічної катастрофи, - скаржиться місцевий житель Юрій Копанішин.

- Через викиди в атмосферу шкідливих речовин місцеві часто хворіють. Я був здоровий - хоч в космос посилай, так лікарі казали. Зараз у мене тиск, головні болі, у рідних - таке саме. Ми на вулицю не можемо вийти, щоб подихати свіжим повітрям. А перед тим, як до хати заходити,  доводиться півгодини одяг пилососити, щоб осаду і кіптяви не було, - говорить місцевий житель Павло Стасенко.

Прозвітувати про екологічні заходи, які діють на їхніх об'єктах прийшли представники лише двох виробничих підприємств. Вони ж відповіли на запитання депутатів і громадськості. Натомість, начальник Державної екологічної інспекції області Сергій Кравченко запропонував два варіанти вирішення екологічних проблем глобинців.

- У першому випадку ми створюємо спеціальну комісію, перевіряємо роботу підприємств і вивчаємо їхню документацію.  Хочу наголосити, що цей сценарій можливий лише за добровільної згоди власників підприємств. В іншому випадку, на основі звернень громадян і через погодження з Державною екологічною інспекцією проведемо позапланові перевірки, але вже без згоди підприємців, - зазначив Сергій Кравченко.

Про своє рішення власники підприємств мають повідомити протягом тижня.

- Я сподіваюся, що власники підприємств підуть назустріч побажанням громади і згодяться на добровільну перевірку своїх об'єктів. Екологічні проблеми потрібно вирішувати спільно у конструктивному діалозі. Переконаний, що у чистому довкіллі повинні бути зацікавлені як місцеві жителі, так і представники бізнесу, - сказавголова обласної ради Олександр Біленький.