Для налагодження співпраці з нафтогазовидобувними підприємствами планують створити Асоціацію

e-mail Друк PDF

На Полтавщині хочуть створити Асоціацію нафтогазовидобувних підприємств. З такою ініціативою виступили голова обласної ради Олександр Біленький та голова облдержадміністрації Валерій Головко під час круглого столу з представниками провідних підприємств галузі.

"На основі цієї організації планують налагодити тристоронню співпрацю у форматі "влада-бізнес-громади", яка дозволить задовольнити кожну зі сторін" - зійшлись на думці учасники зібрання. У той же час - це перший крок у випрацювані спільної позиції у питанні використання надр Полтавщини, питанні підтримки соціальної галузі територій, де їх видобувають. "Це надзвичайно важливо в умовах, коли уряд фактично відсторонив органи місцевого самоврядування від процесу надання дозволів на розробку надр", - вважає голова обласної ради Олександр Біленький.

- Під час сесій обласної ради ми не погодили жодного дозволу для підприємств нафтогазовидобувної галузі. Але це не повинно сприйматись, як протидія розвитку. Депутати обласної ради хочуть прозорих правил у цьому питанні, протестують проти тиску і позбавлення місцевих громад права вирішувати долю ресурсів, зосереджених на їхніх територіях. І саме діяльність у рамках Асоціації допоможе нам налагодити діалог з підприємцями, почути їх пропозиції по співпраці з місцевими громадами, - сказав голова обласної ради.

Представники нафтогазовидобувних підприємств підтримали створення нової організації. Зауваження були лише щодо її форми. "Це може бути і не асоціація, бо така галузева форма співробітництва у області вже існує", - звернули увагу підприємці.

- Форма тут не головне. Важливо, щоб нова організація була дієвою ланкою, яка виражатиме інтереси підприємців, механізм співпраці з центральними органами влади. Важливо, щоб асоціація, чи робоча група, чи координаційна рада - яку б назву організація не носила - була незалежною від усіх органів влади, але і враховувала інтереси місцевих громад, де підприємства Полтавщини ведуть видобуток, - зазначив голова облдержадміністрації Валерій Головко.

Під час круглого столу Валерій Головко дав доручення керівнику департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Інні Іщенко узгодити усі організаційні питання по співпраці з підприємствами галузі.