Депутати ознайомилися з роботою Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою

e-mail Друк PDF

5 квітня у місті Кременчуці відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури, на якому розглянуто питання про роботу Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради.

Вів засідання голова комісії Сергій Шевчук.

Окрім членів комісії, у засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради, голова робочої групи з перевірки закладів освіти Полтавської області Анатолій Ханко, голова постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму Олександр Алексюк, депутати обласної ради: Микола Первак, Олег Сазонов, Сергій Гамза, депутат обласної ради шостого скликання Іван Гальченко, начальник відділу інтернатних закладів Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Ухань, представники громадськості, педагогічного колективу, батьки ліцеїстів, журналісти.

До початку пленарної частини засідання депутати оглянули матеріальну базу закладу, поспілкувалися з ліцеїстами. Особливу увагу було приділено питанням організації та проведення навчально-виховного процесу, профорієнтаційної роботи, забезпечення умов проживання ліцеїстів, їхнього харчування, дотримання санітарно-гігієнічних норм у закладі.

Як зазначив голова комісії Сергій Шевчук, депутати вирішили ознайомитися з роботою ліцею, зважаючи на звернення представників громадськості.

Болючою проблемою закладу є недостатня кількість приміщень. Саме тому ліцеїсти змушені спати на двоярусних ліжках, навчальні предмети вивчати в аудиторіях Кременчуцького педагогічного ліцею ім. А.С.Макаренка. На часі – добудова третього поверху корпусу, ремонт спортивного залу, придбання сучасних меблів. Та найголовніша проблема, на думку депутатів, полягає у відсутності дієвого військово-патріотичного виховання. Майже всі вихователі – офіцери з великим досвідом військової служби, проте, пенсійного віку. У музейній кімнаті ліцею чимало експонатів із комуністичною символікою та символікою сусідньої держави-агресора. На запитання до ліцеїстів, які виховні заходи з ними проводилися, депутати отримали відповідь – інструктажі з техніки безпеки. У контексті цього Сергій Шевчук звернув увагу на недостатній контроль за роботою ліцею з боку Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Разом з тим, юнаки не жалкують щодо свого вибору вступити на навчання до Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради. Переважна більшість з них планує пов’язати свою подальшу долю з службою у Збройних Силах України, силових структурах та у Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

В обговоренні питання про роботу ліцею взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, голова комісії Сергій Шевчук, депутати Валерій Прядко, Валентина Крутько, Олександр Алексюк, Олександр Путря, Микола Первак, Сергій Сазонов, - начальник відділу інтернатних закладів Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Ухань, начальник ліцею Валерій Марченко, громадський активіст Едуард Гожий, командир в/ч 1546 Олександр Келембет, директор Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А.С.Макаренка Іван Гальченко та інші.

Думки щодо оцінки роботи ліцею були різні, іноді – діаметрально протилежні. Втім, усі погодилися, що в роботі ліцею є як позитивні результати, так і недоліки, які потрібно якнайшвидше усунути. Адже пріоритет, за словами Сергія Шевчука, може бути лише один – діти.

Наразі, з метою посилення національно та військово-патріотичного виховання в Кременчуцькому ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради, комісія рекомендувала Департаменту освіти і науки облдержадміністрації спільно з Департаментом фінансів облдержадміністрації підготувати та внести в установленому порядку на розгляд сесії обласної ради проект рішення про введення до штатного розпису цього освітянського закладу двох додаткових одиниць. На переконання депутатів, це мають бути офіцери, учасники бойових дій у зоні АТО, з педагогічною освітою та бажанням працювати з молоддю. Прийом на роботу цих спеціалістів має відбутися виключно на конкурсній основі за погодженням постійною комісією обласної ради з питань освіти, науки та культури.

Департаменту освіти і науки облдержадміністрації також рекомендовано вивчити питання щодо включення Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради до складу Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка в якості його структурного підрозділу.

Адміністрації Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради та Департаменту освіти і науки облдержадміністрації комісія рекомендувала розробити заходи з поліпшення матеріальної бази ліцею.

 Депутати звернули увагу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації щодо прискорення підготовки та внесення на розгляд обласної ради проекту обласної Програми національно-патріотичного виховання учнівської молоді.

В інтерв’ю журналістам філії НТКУ «Полтавська регіональна дирекція «Лтава» перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод зазначив, що депутати визначили ряд першочергових завдань щодо поліпшення роботи ліцею. Зокрема, потрібно забезпечити належні умови проживання ліцеїстів, поліпшити матеріальну базу закладу, посилити військово-патріотичного виховання молодих людей. Важливо морально і фізично підготувати юнаків до служби у Збройних Силах України, сформувати у них готовність до виконання громадянського і конституційного обов'язку щодо захисту України.