Працювати над своїм або чому немає універсального європейського досвіду децентралізації

e-mail Друк PDF

Фаховою дискусією щодо проблем децентралізації завершився другий день ІІ Європейського конгресу  місцевого самоврядування. "Чи існує оптимальна модель децентралізації?" - відповідь на це запитання шукали політики, науковці та експерти з Польщі, Молдови і Росії. В обговоренні взяв активну участь голова обласної ради Олександр Біленький. Після зваженої, аргументованої дискусії учасники дійшли висновку - немає універсальної моделі децентралізації, яка була б однаково успішною у будь-якій країні.

- Об'єднання громад, їх господарювання - це процес зі своїми унікальними особливостями у кожній із громад без виключення. І саме на цій унікальності і потрібно будувати процес децентралізації, якщо ми хочемо досягти успіху. Якою б запальною не була дискусія, єдиним залишається твердження: немає місцевого самоврядування - немає демократії. І як би важко не було, ми маємо рухатись вперед. Бо як сказав Лешек Бальцерович: "За реформи треба боротись. У кожної реформи є опоненти. Якщо немає незадоволених, то немає і реформи", - підсумував голова обласної ради Олександр Біленький.

У фіналі другого дня конгресу голова обласної ради представив Полтавщину своїм колегам.  Розповів про децентралізацію у області та перспективи розвитку територіальних громад.