Інвестиції розвитку - шлях до самостійності громад

e-mail Друк PDF

У рамках навчань з питань реформи самоуправління, які відбуваються у Німеччині, голова обласної ради Олександр Біленький, у складі делегація Полтавської області, відвідав Центр компетенцій зі співробітництва територіальних громад міста Вісбаден та Співробітництво з питань стягування податків/зборів міста Таунусштайну (земля Гессен). Також у делегації працюють голова Полтавської ОДА Валерій Головко, перший заступник Андрій Пісоцький, народний депутат Андрій Река та ще 14 представників органів державної влади та місцевого самоврядування Полтавщини. Полтавським посадовцям німецькі колеги пояснювали як саме у них проходила робота з об’єднання територіальних громад і як триває наразі їхня підтримка.

Гессенський земельний уряд запровадив фінансову допомогу об’єднаним територіальним громадам. Головні напрямки: будівництво, спільні підприємства громад з відновлювальної енергетики, забезпечення швидкісним Інтернетом. Громади у сільській місцевості Гессену повинні об’єднуватися, щоб отримати субсидії. У 2015 році на такі субсидії було виділено 2,2 млн євро. Голова обласної ради Олександр Біленький вважає - саме інвестиції у розвиток лежать в основі процвітання місцевих громад.

- Таким і має бути раціональне господарювання - інвестиції у новітні технології, інформатизацію, розвиток місцевих громад. Інший напрямок - створення індустріальних парків, привабливих для інвестора територій. Це - додаткові прибутки у місцеву громаду і саме це хороша альтернатива розвитку громад Полтавщини, - сказав голова обласної ради.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко зазначає, що органи державної влади Полтавщини мають брати найкращі практики німецьких колег і адаптувати їх для нашої області:

- Звісно, і в наших іноземних колег не відразу все вийшло. Але ми маємо змогу отримати знання про їхні помилки і уникнути їх. Перед нами стоять важкі завдання щодо децентралізації і підвищення самостійності об’єднаних громад. Але, бачачи досвід Німеччини, впевнений, що у нас все вийде.

Протягом 13-15 квітня делегація від Полтавщини відвідає Професійну асоціацію «Комунальний будівельний майданчик» (Кьольбе), Фаховий відділ 16 – Надзвичайні ситуації (Пожежна служба, захист від надзвичайних ситуацій, рятувальна служба та громадський захист) у Гессені, Співробітництво у розбудові телекомунікаційних мереж (округ Лімбурґ-Вайльбурґ) та Об’єднання районних пожежних частин громади Ельбталь.