Діти за мир в усьому світі

e-mail Друк PDF

12 квітня у Полтавському Палаці дитячої та юнацької творчості відбулося дитяче свято в рамках Міжнародного соціального проекту "Діти за мир в усьому світі".

Проект був ініційований Посольством Угорщини в України та Почесним консульством Угорщини в Івано-франківській області. Він відбувся у Словенії, Угорщині, Болгарії, Литві, Латвії, Польщі та ще у 12 країнах Європи.

1 грудня 2015 року проект стартував в Україні та триватиме до 1 червня 2016 року. Саме у Міжнародний день захисту дітей буде підбито його підсумки та презентовано 35 карт миру. Серед благодійних заходів проекту – оздоровлення понад тисячі українських дітей у європейських країнах.

Учасників зібрання – учнів загальноосвітніх шкіл обласного центру, їхніх батьків – учасників АТО, дітей - тимчасових переселенців із Сходу України - привітали перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, Полтавський міський голова Олександр Мамай, Почесний консул Угорщини в Івано-Франківську Василь Вишиванюк, віце-президент благодійного фонду «Відродження Прикарпаття» Дмитро Мормуля, партнер проекту - Ірина Богдан (Всеукраїнська благодійна асоціація «Серце нації»).

Євгеній Холод, зокрема, підкреслив соціальну значимість проекту "Діти за мир в усьому світі", назвавши його народною дипломатією. "Сьогодні, коли на Сході України тривають бойові дії, ми усвідомлюємо значення незалежності і миру у нашому житті, - зазначив Євгеній Холод. - Сама ідея миру в сучасному світі стає державною політикою. Добре, що діти різних країн об’єднують свої зусилля у боротьбі за мир, в ім’я щасливого майбутнього". Перший заступник голови обласної ради також зазначив, що цей проект сприяє інтеграції України в Європейське співтовариство та висловив вдячність його організаторам і партнерам.

Кульмінацією заходу стало створення карти миру – сотні юних полтавців закріпили своїх паперових голубів на імпровізованій карті як символ бажання жити у мирі, дружбі і злагоді, мати дитинство, сповнене радістю.

Святкового настрою учасникам дійства додали виступи творчих колективів Палацу дитячої та юнацької творчості, міського центру позашкільної освіти, Полтавської спеціалізованої школи №3.