Депутати розглянули питання охорони здоров'я

e-mail Друк PDF

13 квітня під головуванням Людмили Овчаренко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров;’я та соціального захисту населення.

Окрім членів комісії, у засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, депутати обласної ради: Ірина Степаненко, Олександр Сиченко, Микола Первак, Руслан Рогов, - керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, лікувальних закладів, представники громадськості.

Відповідно до порядку денного, комісія розглянула звіти керівників закладів охорони здоров'я, які відносяться до об’єктів спільної власності територіальних громад області, про виконання показників ефективності використання майна і прибутку, а також майнового стану закладів: головного лікаря обласної клінічної лікарні відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім'ї та репродукції людини, медичної генетики Ірини Бриль, головного лікаря Полтавського обласного санаторію для дітей з порушенням опорно-рухового апарату Віктора Бойка, директора комунального вищого навчального закладу І рівня акредитації «Полтавський базовий медичний коледж» Юрія Мастерова, головного лікаря Великосорочинського обласного кістково-туберкульозного санаторію Валентини Супрунець. З цими керівниками комісія рекомендувала продовжити термін дії трудових контрактів.

Потому депутати розглянули звернення до комісії.

Комісія підтримала ініціативу громадськості та депутата Лариси Сухопар про підготовку проекту Звернення обласної ради до Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України щодо забезпечення імунопрофілактики населення.

У контексті звернень про надання матеріальної допомоги громадянам на лікування, комісія рекомендувала облдержадміністрації збільшити до 15 тисяч гривень розмір матеріальної допомоги з обласного бюджету на лікування тяжкохворих дітей.

Також депутати підтримали пропозицію Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації про виділення додаткових коштів з обласного бюджету на безкоштовне забезпечення медикаментами за рецептами та зубопротезування осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звернення, які стосувалися скарг на роботу керівників лікувальних закладів, будуть вивчені депутатами у ході зустрічей із заявниками, керівниками закладів та трудовими колективами. Після цього по кожній із скарг комісія ухвалить відповідне рішення.

Знайшло підтримку у комісії звернення громадської спілки «Останній бастіон» про відзначення нагородами обласної ради групи працівників станції екстреної медичної допомоги №1 у м. Полтава.

Насамкінець депутати заслухали інформацію начальника управління майном обласної ради Сергія Сагайдачного про проект нової редакції Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, укладення та розірвання з ними контрактів та Типової форми контракту. Членам комісії запропоновано опрацювати даний проект та внести свої пропозиції.