Депутат Руслан Богдан подарував Полтавському краєзнавчому музею унікальну колекцію артефактів

e-mail Друк PDF

18 квітня в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, в рамках заходів на відзначення Дня пам’яток історії та культури в Україні, Міжнародного дня пам’яток та історичних місць та 125-річчя з часу створення музею, відбулася презентація колекції артефактів, подарованої музею депутатом обласної ради сьомого скликання Русланом Богданом.

У заході взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, представники творчої інтелігенції, науковці, студенти, журналісти.

Колекція налічує 56 предметів старовинної холодної зброї від першого тисячоліття до нашої ери до XIX століття: бойові списи, мисливсько-бойові коси, бойові сокири тощо. За свідченням фахівців, ці унікальні предмети становлять виняткову історико-культурну цінність.


Як зазначив Руслан Богдан, він не відділяє себе від Полтавщини, її жителів і щасливий від того, що передав власну колекцію до Полтавського краєзнавчого музею, яка відтепер належить усій полтавській громаді.

Про значення колекції у пізнанні сучасниками історичного минулого рідної землі, благородну місію меценатства вели мову відомий полтавський археолог Олександр Супруненко, в.о. директора Полтавського краєзнавчого музею Катерина Фесик.

Відбулося урочисте підписання акту передачі на постійне зберігання приватної колекції історичних артефактів, після чого гості змогли оглянути виставку «Археологічні артефакти розповідають…»