Засідання постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр

e-mail Друк PDF

 

19 квітня під головуванням Сергія Мамояна відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, на якому розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного шостої позачергової сесії обласної ради.

Окрім членів комісії, у засіданні взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, депутат Валерій Прядко, представники громадськості.

У контексті питання про звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження видачі публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» спеціального дозволу на видобування газу природного, конденсату, супутніх компонентів (гелію, етану, пропану, бутану) Горобцівсько-Відрадненського родовища на території Полтавського, Решетилівського та Новосанжарського районів Полтавської області депутати заслухали та взяли до відома інформацію першого заступника голови правління ПАТ «Укргазвидобування» - виконавчого директора Олександра Романюка про роботу підприємства. Було наголошено на виконанні ПАТ «Укргазвидобування» у минулому році зобов’язань, передбачених угодою з Полтавською обласною державною адміністрацією та обласною радою у розвитку нафтогазового комплексу та соціальної інфраструктури населених пунктів Полтавської області. У 2016 році компанія також планує надати фінансову допомогу на розвиток Полтавщини у розмірі 19 млн. грн.

У свою чергу, ПАТ «Укргазвидобування» розраховує, що обласна рада сприятиме йому у погодженні видачі спеціальних дозволів на видобуток вуглеводнів. Адже ПАТ «Укргазвидобування» і зокрема його структурний підрозділ - ГПУ «Полтавагазвидобування» - є державними підприємствами, проводять геологічну розвідку надр, видобувають газ, який використовується для потреб населення.

Обговорюючи питання, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати та представники громадськості акцентували увагу на екологічних проблемах області, пов’язаних із видобутком корисних копалин, необхідністю прискорення прийняття закону, який має забезпечити направлення до місцевих бюджетів 5% рентних платежів за надрокористування.

У ході засідання комісія розглянула та підтримала проект рішення по зверненню Державної служби геології та надр України щодо погодження видачі товариству з обмеженою відповідальністю «АРКОНА ГАЗ-ЕНЕРГІЯ» спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу природного, конденсату Свистунківсько-Червонолуцької площі на території Гадяцького та Лохвицького районів Полтавської області.