Новини Автозаводського району

e-mail Друк PDF

Пошуковці з Автозаводського району поїхали до Росії

В Автозаводському районі триває реалізація програми «Пам’ять про війну єднає». В парку Миру планується відкрити музей Бойової слави військових частин та з’єднань, які відзначилися при визволенні нашого міста та отримали почесне найменування «Кременчуцьких». Одними із експонатів цього музею стануть гільзи із землею з тих міст, де проходило формування цих військових частин. Земля буде висипана на курган Алеї Бойової слави, а гільзи передані на збереження до музею. Пошукові загони 8-ми шкіл району, які закріплені за військовими частинами для вивчення їх бойового шляху, налагоджують зв’язки із пошуковцями та ветеранськими організаціями тих міст, де проходило формування цих частин.

За ініціативи голови Автозаводської районної ради Володимира Коваленка, перші пошуковці – три учня гімназії №5 та керівник пошукового загону Вікторія Пермякова, у неділю, 15 травня, відправилися потягом до Москви. Їм вдалося налагодити зв'язок із московською школою №339, пошуковий загін якої так само, як і гімназисти, вивчає бойових шлях та історію 308-го Гвардійського Кременчуцького мінометного полку. Протягом трьох днів кременчуцькі пошуковці будуть обмінюватися досвідом зі своїми колегами, зустрічатися з ветеранами цього полку, оглянуть військові музеї, та здійснять екскурсії по Москві.

А у вівторок, 17 квітня, до міста Пєтушки Володимирської області відправилися голова Автозаводської районної ради ветеранів Олексій Зубченко разом із керівником пошукового загону та директором обласної спеціалізованої школи-інтернату. Пошуковцям цієї школи вдалося налагодити зв’язки з районної радою ветеранів міста Пєтушки, де проходило формування 219-ої Кременчуцької танкової бригади

В університеті третього віку 3-ій випуск

На початку 2009 року рішенням Автозаводського райвиконкому на базі Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету економіки та права був створений університет третього віку. З 1-го березня 2009 року перші сто слухачів із числа пенсіонерів району приступили до занять на трьох факультетах: охорони здоров’я та фізичної реабілітації, історико-краєзнавчому і культурно-просвітницькому.

Наступної п’ятниці, 20 травня, в університеті відбудеться вже третій випуск. Вчена рада разом із Автозаводським райвиконкомом готуються до урочистостей, та одночасно займаються прийомом слухачів на наступний навчальний рік, який розпочнеться у вересні.

Держреєстр виборців у постійній готовності

В Автозаводському районі станом на 16 травня до Державного реєстру виборців внесено 117 987 громадян. Це на 124 виборця більше, ніж було під час останніх місцевих виборів 31 жовтня 2010 року. В районі постійно ведеться опрацювання нових даних та уточнення списків виборців. Про це на апаратній нараді Автозаводського райвиконкому повідомила заввідділом ведення Держреєстру виборців Інеса Мартиненко. За кількістю виборців Автозаводський район є найбільшим у Полтавській області.

Наведення порядку продовжується

Незважаючи на закінчення двомісячника чистоти і порядку в Автозаводському районі Кременчука продовжується робота по благоустрою території. На апаратній нараді 16 червня перший заступник голови районної ради Григорій Брижаха наголосив на необхідності посилення вимогливості до власників житлових будинків приватного сектору щодо дотримання правил благоустрою, недопущення утворення стихійних смітників, та заявив про початок роботи у районі по косінню трави, в тому числі й карантинних рослин. Голова Автозаводської райради Володимир Коваленко поставив завдання щодо складання та виконання графіку полива саджанців дерев та кущів, які були висаджені у парках «Депутатському», Мира ті інших зелених зонах.

«Дельта-банк» хоче зробити наше місто кращим

14 травня співробітники Кременчуцького відділення «Дельта-банку» у повному складі вийшли на суботник, який проводився у парку Миру. Як пояснив начальник відділення Михайло Харчина, це один із етапів акції «Зробимо наше місто кращим».

- Наш банк проводить таку акцію другий рік. Сподіваюся, що вона стане традиційною. Минулої весни ми висаджували дерева та чагарники, закуплені банком на 30 тисяч гривень, у Міському саду. Цього року вирішили допомогти Автозаводському району, - пояснив керівник відділення «Дельта-банку».

За його словами, Автозаводський райвиконком запропонував банківським працівникам зайнятися благоустроєм парку Мира. О 10-ій годині ранку працівників банку в парку зустрічали голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко та його перший заступник Григорій Брижаха. Володимир Коваленко подякував всім, хто прийшов на суботник, за добру ініціативу і допомогу, після чого розповів про плани розвитку парку Мира та історію створення меморіального комплексу: Алеї Слави і Музею військової техніки під відкритим небом. Наразі цей комплекс активно використовується в ході реалізації районної програми «Пам'ять про війну єднає». У школах району, закріплених за 8-ма військовими частинами та з’єднаннями, які відзначилися при визволенні нашого міста від німецько-фашистських загарбників і отримали почесне найменування «Кременчуцьких», створені пошукові загони, які вивчають історію і бойовий шлях цих військових частин.

До речі, виготовлення та встановлення трьох стендів у цей музей на загальну суму в 6 тисяч гривень була оплачена Кременчуцьким відділенням «Дельта-банку». Як пояснив начальник відділення Михайло Харчина, це стало одним із етапів акції «Зробимо наше місто кращим», як і встановлення 4-х лавочок на території ліцею №11.

- Парк Миру мабуть самий чистий та гарний парк у Кременчуці. Але ми хочемо, щоби він став ще краще. Наш банк намагається внести свій посильний вклад у благоустрій міста, щоби кременчужане не думали, що ми тільки кредити видаємо, - заявив керівник відділення банку перед тим, як разом із своїми співробітниками приступити до роботи.

У цей день банківські працівники у ярко-червоних накидках з логотипами свого банку, старанно фарбували лавочки і споруди дитячого майданчику, скопували молоді деревця на головній парковій алеї, та прибирали у приміщенні під Гонгом Миру, де планується створення Музею.

Як стало відомо, «Дельта-банк» проводить такі акції по всім містам, де є його відділення. А це - майже вся Україна.

 

Віктор Крук