Олександр Біленький: "Нам потрібно відпрацювати критерії надання дозволів на використання надр"

e-mail Друк PDF

Тему подальшої співпраці обласної ради з підприємствами нафтогазовидобувної галузі обговорили після позачергової сесії на прес-конференції у ОКІА "Новини Полтавщини". На запитання журналістів відповідали голова обласної ради Олександр Біленький та голова облдержадміністрації Валерій Головко.

Під час сесії депутати в чергове відмовили галузевим підприємствам у наданні дозволів. Як і раніше, головною причиною такого кроку назвали дію постанови Кабміну №615, яка допускає погодження таких дозволів без відповідного рішення місцевих громад. "Та довго вирішувати таким чином питання не вихід", - вважає голова облдержадміністрації Валерій Головко.

- Безумовно, питання відрахування підприємств до місцевих бюджетів сьогодні стоїть гостро. І я поважаю позицію депутатів, які захищають інтереси місцевих громад. Але потрібно шукати форми співпраці, які дозволять і підприємствам працювати, і органам місцевого самоврядування отримувати прибутки до бюджетів, - зазначив Валерій Головко.

Спробу налагодити таку співпрацю зробили під час сесії - депутатам запропонували надати дозвіл на розширення освоєння одного зродовищпідприємству "Укргазвидобування", яке зобов'язалось укласти соціальні угоди з територіями, де йде видобуток, на суму 19 мільйонів гривень. Левову частку грошей збирались терміново направити на ремонт мосту у Лохвицькому районі, який частково провалився напередоднісесії. Депутати пропозицію не підтримали. "Та це не вирішило проблему"- наголошує голова обласної ради Олександр Біленький.

- Я звернувся до лідерів фракцій під час сесії, щоб вони надали свої пропозиції стосовно умов і критеріїв, які треба врахувати під час наданнядозволів в таких складних умовах. Блокувати роботу галузі ми не можемо - втратимо інвесторів, що потягне за собою втрату робочих місць і прибутків до бюджетів. Ми декларуємо, що з цими проблемами треба боротись - тож треба шукати вихід із ситуації, у яку нас поставили в уряді.  І до розробки таких критеріїв повинні активно залучатись органи місцевого самоврядування, на території яких працюють компанії-видобувачі, - сказав голова обласної ради.