Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин

e-mail Друк PDF

19 квітня під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, в якому взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного засідання депутати розглянули та підтримали Проект Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року.

За інформацією Департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації головною метою зазначеної Програми є збільшення доданої вартості в аграрній сфері, підтримка зайнятості сільського населення, створення додаткових можливостей для зростання доходів індивідуальних домогосподарств, малого та середнього аграрного бізнесу, поліпшення розвитку села та якості життя в сільській місцевості.

Основні пріоритетні напрями програми наступні: підвищення конкурентноздатності малого та середнього аграрного бізнесу; розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності; розвиток органічного землеробства та виробництво органічних продуктів харчування.

Орієнтовний обсяг фінансових ресурсів необхідних для реалізації Програми 76,25 млн. грн., у тому числі з обласного бюджету 41,6 млн. грн. та місцевих бюджетів 34,7 млн. грн.

У 2016 році основну частку коштів планується спрямувати на відшкодування витрат сімейним фермам та ОСГ по вирощуванню ВРХ, які пов’язані із селекційно-племінною роботою і придбанням обладнання, СФГ на реконструкцію тваринницьких ферм, розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації та бджільництва.

Проект обласної цільової Програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини на період 2016-2025 роки» комісія вирішила розглянути на наступному засіданні після доопрацювання.

Потому комісія розглянула та підтримала звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до діючого законодавства України в частині розпорядження землями за межами населених пунктів на користь місцевого самоврядування. На думку депутатів, це забезпечить прозорість процедури виділення земельних ділянок, сприятиме наповненню місцевих бюджетів, розвитку фермерських господарств, зайнятості сільського населення.

Насамкінець депутати розглянули звернення до комісії, по яких були прийняті відповідні рішення.