Шоста позачергова сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

19 квітня відбулося пленарне засідання шостої позачергової сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови райдержадміністрацій, керівники департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

На початку засідання депутати та запрошені вшанували хвилиною мовчання пам’ять земляків - учасників АТО: Олега Довбні, Валентина Чурікова, Віктора Самойленка, Мирослава Кабушка, - які загинули, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України.

Депутати обрали секретаріат сесії, сформували порядок денний сесії, включивши до нього додаткові питання, та прийняли регламент її роботи.

Із суспільно-значимих питань виступили: перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, голови постійних комісій: Людмила Овчаренко, Ігор Горжій, Олександр Алексюк, депутати: Микола Первак, Олег Діденко, Василь Хоменко, Валерій Калюжний, а також громадські активісти: Олександр Лещенко, Василь Ковальчук. У виступах були порушені питання медичного обслуговування населення, охорони довкілля, боротьби з корупцією, відновлення прямих трансляцій пленарних засідань сесій обласної ради та інші.

Потому обласна рада розглянула та підтримала депутатський запит Юрія Тимохи.

Відповідно до порядку денного, сесія розглянула звернення Державної служби геології та надр України в отриманні погодження спеціальних дозволів підприємствами на користування надрами на території області.

У ході обговорення питання депутатами були висловлені різні точки зору щодо запропонованого проекту рішення. Підтримати ПАТ «Укргазвидобування» закликав голова облдержадміністрації Валерій Головко, який наголосив, що підприємство не повинно бути заручником ситуації, пов’язаної із розподілом рентних платежів.

За результатами голосування, Державній службі геології та надр України було відмовлено у погодженні видачі спеціальних дозволів: публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» - на видобування газу природного, конденсату, супутніх компонентів (гелію, етану, пропану, бутану) Горобцівсько-Відрадненського родовища на території Полтавського, Решетилівського та Новосанжарського районів Полтавської області.; товариству з обмеженою відповідальністю «АРКОНА ГАЗ-ЕНЕРГІЯ» - на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу природного, конденсату Свистунківсько-Червонолуцької площі на території Гадяцького та Лохвицького районів Полтавської області.

Потому депутати затвердили звіти: про виконання обласного бюджету за 2015 рік, про виконання у 2015 році Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на період 2015-2017 років.

Своїми рішеннями обласна рада затвердила нову редакцію Положення про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, внесла зміни до деяких рішень обласної ради про утворення об’єднаних територіальних громад від 13 серпня 2015 року.

Депутати проголосували за внесення змін до складу постійних комісій обласної ради, погодили кандидатуру трудового колективу Новооріхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Героя України О.Г.Лелеченка Лубенської районної ради для нагородження Грамотою Верховної Ради України.

У ході сесії обласна рада прийняла звернення:

- до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до діючого законодавства України з метою надання права органам місцевого самоврядування розпоряджатися землями за межами населених пунктів;

- до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, Генеральної прокуратури України, Національної поліції України щодо проведення об’єктивного розслідування справи про загибель дівчат у Кобеляцькому районі;

- до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо дотримання прав постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС;

- до Національного антикорупційного бюро України щодо законності перевірки правоохоронними органами області господарської діяльності сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств Кобеляцького району.

У «різному» депутат Микола Бондар акцентував увагу керівництва області на необхідності термінового виділення коштів на будівництво нового мосту (замість зруйнованого) через річку Сулу у Лохвицькому районі.

На цьому шоста позачергова сесія обласної ради завершила свою роботу.