У вирішенні проблем «Полтававодоканалу»

e-mail Друк PDF

17 травня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, яке вів її голова Степан Бульба, депутати розглянули питання про хід виконання Програми коммунального підприємства «Полтававодоканал» з енергозбереження, скорочення втрат води та реконструкції систем водовідведення на 2008-2012 роки та шляхи покриття кредиторської заборгованості КП «Полтававодоканал».У роботі комісії взяв участь заступник голови  обласної ради Володимир Марченко.

За інформацією генерального директора КП «Полтававодоканал» Андрія Іванишина, у зв’язку із збитковою діяльністю підприємства, відсутністю капітальних інвестицій у розвиток виробництва, крайнім дефіцитом власних оборотних коштів Програма з енергозбереження, скорочення втрат води та реконструкції систем водовідведення практично не виконується.

На 2010 рік потреба в капітальних вкладеннях для реалізації цієї програми становила 29 млн. грн., фактично підприємству було виділено 3 млн. грн. з обласного бюджету. Також на зазначені цілі було використано близько 3, 7 млн. грн. власних оборотних коштів.

У I кварталі 2011 року фінансовий стан підприємства значно погіршився через зростання цін на матеріально-технічні ресурси та у зв’язку з тим, що послуги населенню підприємство продовжує надавати за збитковими тарифами.

Враховуючи напружений фінансовий стан КП «Полтававодоканал» комісія підтримала пропозицію Андрія Іванишина внести зміни до Програми з енергозбереження, скорочення втрат води та реконструкції систем водовідведення в частині зміни напрямків і обсягів фінансування і повернутися до її повторного розгляду через два місяці.

У контексті питання про покриття кредиторської заборгованості КП «Полтававодоканал» генеральний директор відмітив, що у 2011 році підприємство активізувало роботу по його фінансовому оздоровленню шляхом скорочення певних витрат та раціонального використання матеріально-технічних ресурсів. Зокрема, зменшена  відсоткова ставка за користування кредитами, скорочені витрати на охорону виробничих об’єктів, знижені на 50 % витрати на пломбування та розпломбування квартирних засобів обліку води тощо. Проте, в умовах дії збиткових тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, зростанні цін на електроенергію та інші ресурси, не виявляється можливим покрити існуючу кредиторську заборгованість за рахунок власних коштів.

З огляду на це, постійна комісія вирішила рекомендувати Головному управлінню житлово-комунального господарства  облдержадміністрації розробити пропозиції щодо покриття заборгованості та забезпечення функціонування КП «Полтававодоканал» без її нарощування. Ухвалено також рішення про продовження сумісної роботи з Національною комісією регулювання електроенергетики України щодо встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги обласного комунального підприємства.

Також депутати заслухали звіт керівника КП «Лубнитеплоенерго» Володимира Сахна про виконання показників ефективності використання майна та прибутку за підсумками 2010 року та рекомендували продовжити з ним термін дії трудового контракту строком на один рік.