Конструктивна співпраця - запорука результату

e-mail Друк PDF

27 квітня на базі Полтавського музичного училища ім. М.В.Лисенка, яке відносяться до об’єктів спільної власності територіальних громад області, відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У засіданні, яке вів голова комісії Сергій Шевчук, взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, закладів освіти та культури, представники громадськості, журналісти.

Депутати заслухали та взяли до відома інформацію начальника відділу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганни Галушко про результати обласного конкурсу на кращий проект опорної школи. Його переможцями конкурсна комісія визначила Шишацьку спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів ім. В.І.Вернадського Шишацької селищної ради, Зіньківську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів Зіньківської районної ради, Чутівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Чутівської районної ради. Ці школи отримають по 2 млн. 859 тис. грн. на розвиток матеріальної бази за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету.

Потому депутати проаналізували та погодили пропозиції Департаменту освіти і науки облдержадміністрації з розподілу капітальних видатків, що будуть здійснюватися за рахунок залишку коштів освітньої субвенції. Зокрема, 267 тис. грн.. будуть спрямовані на придбання підручників для учнів 4,7 класів закладів інтернатного типу. Також погоджено загальну суму видатків на вирішення проблеми водозабезпечення Яхниківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Лохвицького району Полтавської обласної ради.

У порядку контролю депутати заслухали звіти про роботу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та управління культури облдержадміністрації в частині виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради. Інформували начальник відділу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Галушко та начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій.

У контексті даного питання голова комісії Сергій Шевчук навів ряд прикладів, коли виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради було проігноровано або відкладено на невизначений термін, незважаючи на те, що рекомендації були спрямовані на розв’язання актуальних соціально значимих проблем. Зокрема, вони стосувалися розробки та внесення на розгляд обласної ради проектів Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області та регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області - на наступний період; введення двох одиниць вихователів до штатного розпису Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради, створення обласної комунальної установи «Полтавський симфонічний оркестр», подальшого функціонування приміщення обласної філармонії та ін.

Депутати неодноразово звертали увагу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації на недостатній рівень національно-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді, рекомендували підготувати проект обласної Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді та внесення його на розгляд обласної ради в установленому порядку. Заходи програми мали б забезпечити виховання громадянина-патріота України, утвердити духовність і моральність, шанобливе ставлення до національних надбань Українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як з історичного минулого, так і наших сучасників, які відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією.

За повідомленням Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Полтавській області на 2016- 2020 роки було прийнято 14 квітня 2016 року відповідним розпорядженням голови облдержадміністрації. Тобто, без попереднього розгляду профільною комісією обласної ради та внесення на затвердження сесією обласної ради.

Така позиція керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, на думку депутатів, не сприяє конструктивній співпраці облдержадміністрації та обласної ради, не відповідає інтересам жителів області та територіальних громад.

У ході засідання комісія також розглянула та взяла до відома інформацію про роботу, мережу та фінансування закладів професійно-технічної освіти Полтавської області.