Опрацьовано проекти рішень чергової сесії

e-mail Друк PDF

27 квітня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке відбулося під головуванням Миколи Бондаря, розглянуті питання, внесені до проекту порядку денного чергової сесії обласної ради. У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості.

Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2016 рік проінформував директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка. Він, зокрема, зазначив, що на утримання закладів і установ обласного значення, проведення заходів, формування бюджету розвитку за рахунок вільного залишку коштів та зменшення обсягу резервного фонду обласного бюджету додатково спрямовується 131,9 млн. грн., у тому числі на галузь «охорона здоровя» 24 млн. грн., «соціальний захист» - 10,3 млн.грн., «освіта» - 8,7 млн.грн., «фізична культура» - 8,1 млн.грн. Бюджет розвитку обласного бюджету сформований на загальну суму 39,5 млн. грн., пооб’єктне спрямування якого передбачене відповідним додатком до рішення сесії.

Стабілізаційна дотація з державного бюджету обласному бюджету в сумі 8,1 млн. грн. розподіляється між бюджетами міст обласного значення, які мають розрахунковий показник питомої ваги видатків на професійно-технічні заклади у розрахунковому обсязі додаткового фінансового ресурсу вище від середньообласного показника (міста Миргород та Гадяч). Залишок коштів освітньої (7,9 млн. грн.) та медичної (26,8 млн. грн.) субвенцій спрямовуються для поточного утримання і оновлення матеріально-технічної бази обласних закладів охорони здоров’я та навчальних закладів.

У ході обговорення питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2016 рік депутатами було внесено ряд зауважень і пропозицій. Після доопрацювання Департаментом фінансів облдержадміністрації даний проект рішення обласної ради рекомендовано внести на розгляд чергової сесії обласної ради.

Депутати також підтримали питання про затвердження Програми правової освіти населення області на 2016 – 2020 роки, Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, внесення змін до регіональної Програми запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та захисту населення і територій у разі їх виникнення на 2013-2016 роки, Програми заходів з організації рятування людей на водних обєктах Полтавської області на 2016 – 2020 роки, Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2018 роки, Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2016-2017 роки, Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки.

Проекти рішень обласної ради про затвердження обласної Програми розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки, регіональної Програми охорони довкілля Полтавської області на 2016 рік («Довкілля-2016»), Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2016 році комісія вирішила розглянути після доопрацювання.

Потому комісія розглянула та з урахуванням внесених депутатами змін підтримала проект рішення обласної ради про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів органами місцевого самоврядування, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок обласного бюджету. Цей проект рішення розроблено Департаментом фінансів на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2016 року № 102 де рекомендовано органам місцевого самоврядування прийняти відповідні рішення.

Насамкінець депутати розглянули питання приймання-передачі майна обласних комунальних підприємств, затвердження нової редакції Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ,організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, реформування газет "Зоря Полтавщини" та «Село Полтавське”, реорганізації ряду обласних комунальних підприємств освітнього таі медичного напрямку.

З усіх питань порядку денного комісії прийняті відповідні рішення.