Засідання постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр

e-mail Друк PDF

29 квітня під головуванням Сергія Мамояна відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.

У ході засідання депутати розглянули та рекомендували внести на розгляд чергової сесії обласної ради звернення Полтавської обласної ради до Голови Верховної Ради України А.В.Парубія щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України.

У 2015-2016 роках за ініціативою народних депутатів України від Полтавської області Капліна С.М., Кулініча О.І. для розгляду Верховною Радою України зареєстровано законопроекти № 3038 та 3038-1 щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України. Змінами запропоновано упорядкувати систему надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату з урахуванням інтересів відповідних територіальних громад.

За результати розгляду зазначених проектів Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету на засіданні 17 лютого 2016 року ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу законопроект за реєстраційним номером 3038, доручивши Комітету Верховної Ради України з питань бюджету доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Полтавська обласна рада стурбована довготривалою затримкою у вирішенні зазначеного питання.

З метою забезпечення розвитку територіальних громад, налагодження ефективної співпраці з підприємствами нафтогазової галузі, в рамках бюджетної децентралізації депутати обласної ради пропонують прискорити розгляд проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», зареєстрованого у Верховній Раді України за номером 3038.