Перше пленарне засідання сьомої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

29 квітня відбулося перше пленарне засідання сьомої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, народний депутат України Андрій Река, заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови райдержадміністрацій, керівники департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

За традицією, голова обласної ради Олександр Біленький та голова облдержадміністрації Валерій Головко вручили нагороди. Відзнака обласної ради І ступеня «За вірність народу України» була вручена рідним загиблих волонтерів Ігоря та Юрія Печериці з міста Карлівки.

Почесну відзнаку заслуженого лікаря України отримала головний лікар відділення філії приватно акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів «Миргородкурорт» - «Санаторій Полтава» Ніна Мельник; почесну відзнаку заслуженого працівника культури України - директор Полтавського обласного академічного театру ляльок Ірина Чернікова.

Учасники АТО: старший солдат Сергій Карась, старший солдат Станіслав Коваль, солдат Михайло Бойченко, солдат Сергій Крутько, молодший сержант Олександр Петрушкевич та солдат Олексій Мєлкозьоров були нагороджені відзнакою обласної ради «За вірність народу України».

За високу громадянську свідомість та активну волонтерську діяльність відзнаки обласної ради «За вірність народу України» ІІ ступеня були вручені волонтерам Ірині Каптур та Василю Ковальчуку.

Почесною грамотою обласної ради була відзначена волонтерська діяльність Ірини Бойко, творчий доробок краєзнавця Віктора Ревегука та члена творчого об’єднання полтавських художників «Живопис» Ольги Літус; звитяжна праця депутата Карлівської районної ради п’ятого, шостого та сьомого скликань Володимира Омельченка; професійні здобутки лікаря Яни Шпигун та фельдшера Валентини Верховської з медицини невідкладних станів комунальної установи «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», лікарів-анестезіологів Тетяни Будинської, Богдана Корсунського та старшої медичної сестри анестезіологічного відділення Полтавської обласної клінічної дитячої лікарні.

Депутати обрали секретаріат сесії, сформували порядок денний сесії, включивши до нього додаткові питання, та прийняли регламент її роботи.

Проект рішення «Про обрання представників громадськості до складу поліцейської комісії Головного управління Національної поліції у Полтавській області», зважаючи на звернення представників громадськості, обласна рада зняла з розгляду та направила на доопрацювання.

Із суспільно-значимих питань виступили заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Віктор Скочко, Сергій Соловей, Людмила Овчаренко, Сергій Шевчук, Валерій Калюжний, Ніна Мацько, Руслан Богдан, Валерій Прядко, Олександр Алексюк; громадські активісти: Олег Підгорний, Людмила Пономаренко, Володимир Жебуренко, Володимир Банніков, Роман Стегній, Валентина Мурашко, Тетяна Донченко, Едуард Гожий. У виступах були порушені проблеми боротьби з корупцією, ефективного використання бюджетних ресурсів, охорони довкілля, відзначення в області 75-річчя Акту відновлення Української Держави, розгляду питання про Регламент Полтавської обласної ради сьомого скликання, військово-патріотичного виховання, проведення земельної реформи в України, тарифної політики, газифікації с. Карабазівка Зіньківського району та інші.

Потому депутати приступили до розгляду питань порядку денного сесії.

Обласна рада підтримала депутатські запити Миколи Первака, Миколи Горба, Валентина Несена, Анатолія Яненка.

Депутати заслухали, обговорили та взяли до відома звіт голови обласної державної адміністрації Валерія Головка про виконання Програми економічного і соціального розвитку Полтавської області та обласного бюджету за 2015 рік, а також про здійснення делегованих обласною радою повноважень.

Сесія затвердила Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2016 рік та прийняла ряд обласних програм: Програму правової освіти населення області на 2016 – 2020 роки, обласну цільову Програму комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини на період 2016-2025 роки», регіональну Програму охорони довкілля Полтавської області на 2016 рік («Довкілля-2016»), Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, обласну Програму розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки.

Своїми рішеннями обласна рада внесла зміни і доповнення до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2018 роки; зміни до регіональної Програми запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та захисту населення і територій у разі їх виникнення на 2013-2016 роки, затвердженої на п'ятнадцятій сесії обласної ради шостого скликання від 28 лютого 2013 року, Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки, цільової регіональної Програми «Власний дім» на 2012-2016 роки (зі змінами), обласної Програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки, обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, регіональної Програми заходів з організації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2016 – 2020 роки, до рішення десятої сесії обласної ради шостого скликання від 30 квітня 2015 року «Про обласну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2015 - 2019 роки», до рішення другої сесії обласної ради сьомого скликання від 24 грудня 2015 року «Про Програму розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2016-2017 роки».

Депутати підтримали проекти рішень: «Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2016 році.», «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів органами місцевого самоврядування, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок обласного бюджету», «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2016 рік».

Решту питань порядку денного сесії депутати розглянуть на наступному пленарному засіданні, про час проведення якого буде повідомлено додатково.

Всього з врахуванням зауважень і пропозицій депутатів прийнято рішення по 24-х питаннях порядку денного.