На шляху енергоефективності та енергонезалежності

e-mail Друк PDF

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький зустрівся з представником литовської компанії "Axis Technologies" Гінтаутасом Гайжаускасом для обговорення напрямків співпраці. На ринку України підприємство представляє виробників обладнання для теплоенергетики. На Полтавщині "Axis" вже працює у кількох районах, зокрема Лубнах, Кременчуці та Миргороді. "У планах налагодити дієву програму енергомодернізаціїю у співпраці з обласною владою,"- говорить пан Гайжаускас.

- Енергомедернізація - це реальний спосіб для населення не лише економити кошти на енергоносіях. Це питання має політичну вагу. Сьогодні у Литві 65% енергетики - на твердому паливі, і у країні практично зняли питання дорожнечі імпортного газу для населення. Найважливіше - люди повинні зрозуміти, що модернізація - це вигідно. Так ТЕЦ, яка забезпечує теплом і електроенергією місто з населенням 300-400 тисяч населення окупається за 2,5-3 роки, - сказав представник литовської компанії.

"Початок термомодернізації - це облік тепла," - порішили учасники зустрічі. І у цьому напрямку Полтавщина ще тільки починає працювати. І головна проблема тут традиційна - кошти.

- На область сьогодні потрібно 1750 лічильників витрат тепла. Це чимала сума коштів, яку один обласний бюджет не потягне. Тому у питанні проектів модернізації системи ЖКГ ми йдемо шляхом співфінасування, адже свою участь і свою частку відповідальності мають взяти на себе і місцеві громади. Так от впроваджуємо проект з ремонтом та будівництвом колекторів по вулиці Боровиковського у Полтаві - половину грошей дав міський бюджет, ще половину, - обласний, - сказав під час зустрічі голова обласної ради Олександр Біленький.

 

На завершення зустрічі її учасники домовились про співпрацю у напрямку енергомодернізації області.

 

На шляху енергоефективності та енергонезалежності