Ще один крок для діалогу з громадою

e-mail Друк PDF

17 травня 2016 року о 11:00 у 422 к. Полтавської обласної ради підписали Меморандуму про розвиток та імплементацію системи децентралізованих онлайн-аукціонів в державних галузях на муніципальних та центральних рівнях між Полтавською обласною радою та ГО "Фонд інновацій та розвитку - Україна". Учасники підписання, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та експерт Фонду Лаша Антадзе, назвали ініціативу новітнім кроком у питанні відкритості та прозорості влади, налагодженні дієвого суспільного діалогу.

- Аукціон на базі «blockchain», коли він буде впроваджений в Україні, стане першим у світі прототипом використання державою децентралізованої горизонтальної системи для приватизації та оренди державного майна, ліцензій тощо. Ця система здатна докорінно змінити економічну модель та дозволяє вийти за рамки існуючих кордонів, - відзначив під час презентації системи експерт ГО "Фонд інновацій та розвитку - Україна" Лаша Антадзе.

Система «E-Auction 3.0» - це децентралізований електронний аукціон нової генерації. Сервіс має повністю змінити підхід до процесу роздержавлення. Водночас, нова система на базі «blockchain» має залучити приватних провайдерів, на платформі яких будуть проводитися торги. Вони матимуть безпосередній комерційний інтерес, тому фінансування підтримки системи побудоване на коштах учасників торгів, а не на бюджетних ресурсах.

- Це не перший досвід, і на сьогодні ми вже маємо низку результаті впровадження прозорих систем закупівлі. Використання системи "PROZORRO" для закупівель апарату обласної ради дали економію понад 35 тисяч гривень. Переконаний - лише на відкритості і прозорості можливо побудувати нормальний діалог у суспільстві! - сказав під час підписання голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

 

Під час заходу фахівці програми детального розповіли про систему «E-Auction 3.0» та вигоди систем онлайн-аукціонів для області.

- Це, перш за все, значна економія коштів. Вдумайтесь - по деяким масштабним проектам закупівель вдається зекономити до 60% витрат. А це - гроші у бюджетах, які додатково можна перерозподілити на виконання соціальних програм, - ділиться досвідом експерт ГО "Полтавська платформа" Альона Гончаренко.

- На початку впровадження і "PROZORRO", і iGov, ми чули багато скептичних зауважень, люди не вірили у зрушення. Але успішні досвіди впровадження цих проектів говорять - не потрібно боятись змін. Потрібно працювати над ними, удосконалювати свої проекти - і у нас все вийде, - закликав експерт ГО "Полтавська платформа" Олексій Сердюков.