На порядку денному питання житлово-комунального господарства, будівництва, утримання та ремонту доріг

e-mail Друк PDF

18 травня під головуванням Ігоря Сірика відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку.

У засіданні взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, депутати обласної ради: Сергій Гамза, Наталія Макаруша, Руслан Рогов, Валерій Чечель, Тетяна Микуця, Руслан Ляшко, Сергій Сазонов, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного, депутати розглянули питання про стан будівництва Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру. За інформацією начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації Тимофія Голбана, збудовано та утеплено фасад діагностичного блоку першого пускового комплексу, проведено роботи по влаштуванню підлоги, виконане внутрішнє опорядження приміщень, проведено роботи з монтажу водо-, тепло- та електропостачання, каналізації. Також влаштовано споруду для знезараження стічних вод, модернізовано котельню, закуплено обладнання, виконано благоустрій по першому пусковому комплексу ІІІ черги.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

Депутати проаналізували та попередньо погодили перелік об’єктів будівництва, фінансування яких у 2016 році заплановано здійснити за рахунок коштів обласного бюджету розвитку та фонду охорони навколишнього природного середовища області.

Комісія заслухала звіт генерального директора комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававводоканал» Олега Кретовича про виконання умов контракту. Як наголосив Олег Кретович, складний фінансовий стан підприємства зумовлений економічно необґрунтованими тарифами на послуги з водопостачання та водовідведення, які діють з серпня 2014 року та сьогодні покривають витрати підприємства лише на 60%. З часу прийняття тарифів декілька разів відбулося підвищення цін на електроенергію, паливно-мастильні матеріали та інші ресурси, необхідні у виробничій діяльності. З кожним роком зростає кількість поривів на мережах водопостачання, провалів каналізаційних колекторів, на ліквідацію яких потрібні чималі фінансові ресурси. Як наслідок підприємство має значну кредиторську заборгованість. На початок нинішнього року дефіцит обігових коштів становить близько 122 млн. грн.

Відтак, на пропозицію голови комісії Ігоря Сірика, комісія рекомендувала створити робочу групу для вивчення ситуації, в якому опинилося ОКП «Полтававодоканал».

Депутати розглянули пропозиції облдержадміністрації щодо повернення коштів «Полтававодоканал» - 6,5 млн. грн. - з банку «Фінанси та кредит», а також виконання рекомендацій постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку від 18 березня 2016 року в частині проведення оптимізації розміщення служб ОКП «Полтававодоканал» з метою більш ефективного використання приміщень та зменшення плати за них.

Постійна комісія не підтримала пропозицію управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації про накладення на директора ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» Дмитра Приймака дисциплінарного стягнення, зважаючи на характер виявлених недоліків, показники фінансово-господарської діяльності підприємства, рівень надання послуг споживачам.

У контексті питання про підсумки виконання Регіональної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад міст, селищ та сіл Полтавської області на 2012-2015 роки та стан виконання в області вимог Закону України «Про забезпечення реалізації житлових умов жителів гуртожитків», яке доповів начальник управління житлово-комунального господарства Едуард Рева, комісія рекомендувала управлінню провести роботу з керівниками підприємств і організацій, на балансі яких знаходяться 30 гуртожитків, щодо їхньої передачі у комунальну власність.

Ще одне соціально значиме питання було розглянуто на засіданні - стан автомобільних доріг області та перспективи їхнього ремонту у 2016 році. Як повідомив начальник управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації Олександр Бєліков, переважна більшість доріг загального користування (протяжність таких доріг в області становить 8877 км) збудована у 60-80-х роках минулого століття та на сьогодні не відповідає сучасним вимогам і потребам регіону. Не в кращому стані перебувають мости та шляхопроводи. Причина проблеми – у низькому рівні фінансування робіт із ремонту, утримання доріг та дорожньої інфраструктури, який за останні 10 років становив 14-34% мінімально необхідної потреби. Втім, цього року значно збільшено обсяги фінансування ремонтних робіт доріг місцевого значення за рахунок консолідованих коштів державного, обласного бюджетів, фінансової участі місцевих рад та підприємств.

У ході засідання комісія розглянула звернення депутата обласної ради Миколи Первака (на підтримку пропозицій Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації щодо внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють надання житлово-комунальних послуг), депутата обласної ради Руслана Ляшка (про забезпечення ремонту мосту через р. Сулу у с. Млини Лохвицького району).