Онкохворі повинні лікуватися безкоштовно

e-mail Друк PDF


19 травня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке вів голова комісії Валерій Пархоменко, розглянуто низку бюджетних та майнових питань.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, керівники обласних управлінь і служб.

З першого питання порядку денного про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за І квартал 2011 року поінформував начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Володимир Шапошніченко. Обласний бюджет за доходами (без врахування трансфертів та власних надходжень бюджетних установ) виконано в сумі 146,8 млн. грн.. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження доходів збільшилося на 25 млн. грн., або на 20,5%. Планові показники на І квартал виконано на 107, 5% - понад план до обласного бюджету надійшло 10, 3 млн. грн.

Цю інформацію комісія взяла до відома та рекомендувала внести проект рішення на розгляд сесією обласної ради.

Депутати ґрунтовно проаналізували пропозиції облдержадміністрації щодо внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік.

Субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток у понад 41 млн. грн. планується спрямувати на будівництво Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру, дитячого садка-школи у Кременчуці, дитячої лікарні у Лохвиці. Обсяг субвенції з держбюджету на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах області збільшується на понад 26 млн. грн.

Заступник голови обласної ради Володимир Марченко звернув увагу на те, що проект Програми розвитку обласного державного телерадіомовлення ОДТРК «Лтава» на 2011 рік не внесений до обласної ради в установленому порядку, відтак - не розглянутий на засіданні профільної комісії та відповідно не затверджений як обласна програма на сесії обласної ради, утім на його реалізацію пропонується виділити 100 тисяч гривень за рахунок перерозподілу коштів обласного бюджету.

Наразі облдержадміністрації рекомендовано надати на розгляд обласної ради проект цієї програми, а пропозицію про спрямування коштів на її виконання визнано передчасною та рекомендовано відхилити.

У контексті звернення депутата обласної ради Володимира Матицина щодо збільшення суми для надання грошової допомоги малозахищеним громадянам, на пропозицію першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка та депутата Олександра Масенка, Головному управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації рекомендовано провести розрахунки та визначити обсяг коштів, необхідних для покриття з обласного бюджету витрат на лікування хворих в обласному клінічному онкологічному диспансері.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома звіти: директора комунального підприємства «Об’єднане готельне господарство» Григорія Буйвалова про результати фінансово-господарської діяльності за 2006-2011 роки та начальника управління майном обласної ради Сергія Сагайдачного про роботу управління за 2010 рік та І квартал 2011 року.

Також було заслухано інформацію Сергія Сагайдачного про підсумки виконання обласної Програми приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області, розглянуто та схвалено проекти сесійних рішень: про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області, про внесення змін до «Положення про порядок та умови списання майна з балансів суб’єктів спільної власності територіальних громад Полтавської області,   про скасування рішення двадцять восьмої сесії п’ятого скликання від 12.10.2010 року «Про внесення змін до обласної Програми приватизації майна спільної власності територіальних громад області на 2008-2009 роки та продаж об’єкта незавершеного будівництва спортивно-оздоровчого комплексу за адресою: м. Полтава, вул. Петра Юрченка, 1-А».

Проект рішення про відзначення 15-ої річниці Конституції України та 20-ї річниці незалежності України депутати підтримали, однак, зваживши на пропозицію депутата Володимира Оніщенка, рекомендували розробити та надати в обласну раду сценарний план проведення святкових заходів.

Ухвалено доопрацювати проект рішення про обласну Програму приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області на 2011-2015 роки.

Депутати підтримали проект рішення про внесення змін до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, яке перебуває в управлінні обласної ради, затвердженої шостою позачерговою сесією обласної ради від 28 грудня 2006 року. Цим проектом визначається зниження до 1 червня 2012 року орендних ставок на 40%.

Депутат Павло Лаврик запропонував передбачити в Методиці  здійснення розрахунку обсягу орендної плати в залежності від місця розташування та стану об’єкта, що передається в оренду. Дана пропозиція комісією була підтримана.

У ході засідання депутати затвердили результати конкурсу на право оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області за адресою: м. Полтава, вул. Фрунзе, 49; м. Полтава, вул. Міщенка, 2, розглянули звернення до комісії.