Біоенергетика замість газу

e-mail Друк PDF

24 травня відбулося громадське обговорення проекту Регіональної програми використання біоенергетичних технологій у тепло- та гарячому водопостачанні в Полтавській області на 2015-2016 роки, розробленої в рамках проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні».

У заході взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, депутат обласної ради Валерій Калюжний, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.

Проект Програми представили керівник сектору енергетики та навколишнього середовища ПРООН Україна Сергій Волков, керівник проекту «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторів Україні» ПРООН Україна Володимир Лященко, консультант проекту В’ячеслав Писаренко. Йшлося про технологію вирощування біоенергетичних рослин, модернізацію існуючих на Полтавщині котелень з метою ефективного використання потенціалу біомаси для тепло- та гарячого водопостачання споживачів. Координатори заходу говорять – програма, зокрема, допоможе досягнути результатів щодо забезпечення на 7% тепловою енергією та гарячим водопостачанням населених пунктів області за рахунок використання сільськогосподарської біомаси.

За словами Романа Товстого, на сьогодні українці використовують лише 0,5% біоенергетичного потенціалу країни. Впровадження нової обласної біоенергетичної програми дозволить зменшити у регіоні викиди парникових газів та СО2 в атмосферу, залучити інвесторів та відмовитися від високовартісного газу Російської Федерації.

За місяць після громадського обговорення проект обласної програми буде внесено на розгляд обласної ради.