ПТСР - проблема лише солдата чи загроза спокою у суспільстві?

e-mail Друк PDF

Семінар-тренінг методик подолання наслідків та проявів посттравматичного стресового розладу, за підтримки голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, який організували активісти Полтавської філії ВГО "Товариство Ветеранів АТО",  відбувся у Полтаві. Чим небезпечний посттравматичний стресовий розлад для суспільства? Відповідь на це запитання давала команда всесвітньовідомого експерта, доктора психології, одного з основоположників напрямку НЛП Френка Пьюселіка. Його методика розроблена з урахуванням реального досвіду проблем солдат, які пережили жахіття війни - сам доктор Пьюселік пройшов війну у В'єтнамі, консультував учасників 8 збройних конфліктів. "Найбільша помилка цивільного населення - думати, що із закінченням війни закінчуються проблеми. Вони тільки почнуться!" - апелює до зібрання керівник проекту.

- Реабілітація солдат у мирний час - це складне завдання. Уявіть собі - у мирному житті воїнам, які захищали свою землю ціною своєї крові, ціною життів своїх братів по зброї, після закінчення війни доведеться миритись з колишніми ворогами! І ці рани не заживають з часом! І відповідальність за цих людей лягає на кожного з нас! - говорить Френк Пьюселік.

Антон Суслов - учасник АТО і повністю розділяє думку експертів тренінгу. Говорить - прийшов на захід, бо відчуває - просто просякнутийненавистю до всього, що відбувається навколо нього.

- І найстрашніше - навіть не знаю, куди звернутись за допомогою. Не до звичайного ж психіатра йти? От і намагаюсь допомогти собі сам, щоб не зривати гнів на рідних і близьких. А його після кошмарів війни вистачає, можете мені повірити, - говорить ветеран АТО.

За поглибленням знань у наданні допомоги у подоланні ПТСР прийшли і шестеро лікарів Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру.

- Такі семінари у Полтаві - велика рідкість. Особлива атмосфера, просто фантастичний лектор, безцінні знання - дуже вдячні організаторам за можливість почерпнути знання, якими зможемо послуговуватись у наданні допомоги нашим бійцям. Дуже шкода, що всі лікарі диспансеру не змогли прийти - потрібно працювати, - ділиться враженнями лікар Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру Юрій Левченко.

Окрім методик подолання наслідків ПТСР, моделей соціальної адаптації воїнів учасникам зібрання презентували унікальний посібник "Робочий зошит солдата", розроблений Френком Пьюселіком та тренерами його команди: Аллою Державіною, Євгенієм Бєлоножком і Родіоном Григор'яном. Виготовлення посібника відбулось за сприяння голови обласної ради Олександра Біленького.

- Спільно з депутатським корпусом обласної ради ми будемо і далі всіляко підтримувати заходи, які допомагають нашим захисникам. Адже роботи у цьому напрямку досить, з чого не почни. Особливу увагу потрібно приділити комунікації органів влади з учасниками АТО. Бюрократія деяких чиновників змушує людей, які не пасували на війні, опускати руки. І долати ці штампи у спілкуванні потрібно всьому суспільству, і депутати обласної ради, переконаний, приєднаються до цієї боротьби за права учасників АТО, - сказав голова обласної ради під час роботи семінару.