Проблеми соціальних закладів - спільними зусиллями

e-mail Друк PDF

Гуртожиток у передмісті Карлівки довгі роки міняв господаря - аж до 2012 року тут, з перемінним успіхом, мешкали робітники різних промислових підприємств. Згодом приміщення взяла на баланс Карлівська міська рада із цілком конкретними планами — створити тут медичний комплекс, до якого б увійшли амбулаторія сімейної медицини і помешкання для лікаря, який буде обслуговувати населення міста.

- Проект за цінами 2012 року вартував 2,1 мільйона гривень. На сьогодні ціни значно зросли і ми замовили переоцінку проекту. Фахівець, який у нас працює лікарем амбулаторії — не місцева. Тому впровадження проекту допомогло б нам забезпечити громаду лікарем і підвищити якість надання медичних послуг населення, - розповідає головний лікар Карлівського ЦПМСД Людмила Терентьєва.

Саме питання забезпечення нормальної роботи у соціальних закладах стало чи не найголовнішим під час робочої поїздки до Карлівського району голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького. “Сьогодні вихід у цих питаннях один — співфінасування і участь у грантових проектах” - радить голова обласної ради.

- За умови співфінансування обласна рада обов'язково підставить плече цим проектам у рамках відповідних галузевих програм. Але потрібноактивно використовувати ще два фінансових джерела. У вересні будуть затверджувати бюджетну резолюцію на рівні держави по перерозподілу коштів і ми не може втратити цього шансу. Інший вихід — конкурси проектів різного рівня. Лише за обласним конкурсом, який проводить обласна рада громада може отримати до 600 тисяч гривень. Треба діяти — це як в лотереї — щоб виграти, треба хоча б квиток придбати, - сказав Олександр Біленький.

Під час робочої поїздки голова обласної ради відвідав навчальні заклади сіл Ланна і Варварівка. І всюди обговорили одну і ту ж проблему — ремонти дахів.

- Сьогодні я ініціюю відновлення дії програми “Шкільний дах” на рівні Полтавщини. За умови співфінасування обласного і місцевих бюджетів, допомоги активного бізнесу, ми відновимо нормальну роботу шкіл, - сказав голова обласної ради.