Міжмуніципальне співпробітнитво — реалізація спільних планів

e-mail Друк PDF

На Полтавщині вже є вагомі приклади міжмуніципального співробітництва, яке направлене на вирішення злободенних питань місцевих громад. У Семенівському районі спільними зусиллями 10 громад вирішили організувати сучасну службу пожежної охорони. І перша “проба пера” у реформуванні — придбання нового пожежного автомобіля — забезпечили у співпраці з грантовою програмою фонду міжнародного співробітництва GIZ.

- Для другого етапу проекту — придбання спеціального рятувального інструменту, забезпечення нової свердловини для води, тощо — ми вже зібрали 50 тисяч гривень. Ще триста тисяч за умов співфінансування виділили з обласного бюджету. І таким чином ми збираємось забезпечити усім необхідним пожежну дружину, яка дислокується у селі Оболонь, - розповідає Оболонський сільський голова Сергій Гамбаль.

Тим часом виникає інша проблема — кадрова. Керівник Семенівського районного сектору ГУ ДСНС України у області Володимир Іщенко визнає — особового складу у новоствореному підрозділі надто мало, щоб продуктивно працювати. “Тут на озброєння не зайвим стане досвід Німеччини”, - вважає голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

- У громадах федеральних земель Німеччини пожежна охорона — це волонтерська справа. Усі мешканці громади залучаються до несення цієї служби на громадських засадах, бо добре розуміють — біді потрібен вміти протистояти кожен, і у цьому необхідно допомагати одне одному. Я переконаний — ця аргументація дуже близька нам, українцям, які ніколи не будуть стояти осторонь біди ближнього, бо це нещастя всієї громади, - сказав голова обласної ради.

У своїх планах у Оболоні збираються піти далі — тут хочуть організувати комунальне підприємство, яке б забезпечувало найрізноманітніші потреби 10 громад, які приєднались до програми міжмуніципального співробітництва.