Депутати розглянули питання другого пленарного засідання сьомої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

30 травня депутати обласної ради розглянули питання порядку денного другого пленарного засідання сьомої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вела голова постійної комісії Інна Авраменко, взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, голова постійної комісії Ігор Горжій, депутати: Дмитро Півень, Валерій Калюжний, Мирослава Василенко, Микола Первак.

До обговорення питань долучилися представники громадських організацій.

Першим було розглянуто питання про пропозиції голови обласної ради до Регламенту Полтавської обласної ради сьомого скликання. Інна Авраменко поінформувала депутатів, що до проекту Регламенту обласної ради сьомого скликання надійшло 72 пропозиції. Вони були розглянуті профільною комісією та надіслані депутатам для ознайомлення. Втім, процедура голосування у сесійній залі кожної з пропозицій вимагатиме чимало часу. Наразі для визначення оптимального порядку голосування питання про Регламент обласної ради сьомого скликання було запропоновано провести відповідні консультації з головами фракцій в обласній раді.

Голова обласної ради Олександр Біленький розповів про перспективи, які відкриває для територіальних громад області створення Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. Зокрема, він зазначив, що новоутворена Асоціація сприятиме вирішенню актуальних питань земле- та надрокористування, допоможе реалізувати завдання проекту українсько-німецького співробітництва (giz) тощо.

Проект рішення «Про структуру та чисельність виконавчого апарату обласної ради сьомого скликання» представила керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас. Даний проект рішення, наголосила доповідач, передбачає удосконалення структури виконавчого апарату обласної ради та спрямований на підвищення ефективності його діяльності.

Далі було розглянуто питання про Громадську раду при Полтавській обласній раді. Обговорення цього питання депутатами та представниками громадськості набуло формату дискусії. З боку представників ГО «Громадський Майдан Полтавщини» та відділу юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату обласної ради прозвучали зауваження щодо змісту проекту Положення про Громадську раду при обласній раді в частині його відповідності чинному законодавству. Отже, дане питання, на думку депутатів, потрібно доопрацювати.

У ході засідання депутати також розглянули питання про депутатське звернення до Верховної Ради України з приводу ухвалення Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».